قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

مشارکت 250 هزار نفر در طرح نوروزی پلیس

مشارکت 250 هزار نفر در طرح نوروزی پلیس

به گزارش قائم، رئیس پلیس کشور ضمن تشریح جزئیات رزمایش نوروزی پلیس در سطح کشور، اظهار داشت: در کل کشور بالغ بر ۲۵۰ هزار نیرو به کارگیری شده که بتوانند در حوزه های جاده و شهر، در حوزه کنترل بهتر مرزها و در حوزه انتظامی که به صورت خاص برای مقابله با سرقت است، مأموریت شان را انجام دهند.به گزارش قائم به نقل از ایسنا، سردار احمدرضا رادان در حاشیه رزمایش نوروزی پلیس با حضور در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک سال نو به مردم ایران، اظهار داشت: سال ۱۴۰۲ را با شعار «نوروزی متفاوت با پلیس مقتدر و حرفه ای» آغاز کردیم. تفاوت سال جاری در اینست که ماه رمضان هم در نوروز تبلور یافته و پلیس هم مقرر است با مدلی از حرفه ای بودن و با هوشمندی، سال ۱۴۰۲ را به شکلی آغاز کند که بتواند دغدغه های مردم را به سادگی شناسایی کرده و به صورت حرفه ای به آنها پاسخ دهد تا دغدغه مردم در حوزه هایی که با پلیس مشترک بوده و در مأموریت پلیس قرار دارد، بهتر از گذشته سامان بگیرد و پاسخ داده شود.

وی در رابطه با نصب دوربین بر روی لباس نیروهای پلیس، اظهار داشت: بطور قطع امکان این که دوربین روی لباس همه ماموران ما نصب شود، وجود ندارد. چونکه هنوز به این امکان نرسیده ایم، اما من قول می دهم که هر آنچه که دوربین البسه است، فعال و برخط باشند تا هم بتوانیم با حضور مامور، محیط را شناسایی نماییم و هم رفتار مردم و ماموران را بتوانیم تحلیل و بررسی کرده تا اگر فرایند یا رفتاری از هر دو طرف باید اصلاح گردد، آنرا در زمان خودش بتوانیم اصلاح نماییم.

رادان افزود: برنامه ما اینست که بتوانیم بالغ بر ۲۰ هزار دوربین البسه در سال ۱۴۰۲ برای پرسنل مان آماده، تجهیز و استفاده نمائیم که عدد نسبتا خوبی است و می تواند تا حدودی مأموریت ما را پاسخ دهد.

وی در رابطه با جزئیات رزمایش نوروزی در کل کشور هم اظهار داشت: در کل کشور بالغ بر ۲۵۰ هزار نیرو به کارگیری شده که بتوانند در حوزه های جاده و شهر یعنی در حوزه راهنمایی و رانندگی، در حوزه کنترل بهتر مرزها برای تأمین امنیت آنها و در حوزه انتظامی که به صورت خاص برای مقابله با سرقت است، مأموریت شان را انجام دهند. در تهران بزرگ هم این عدد نزدیک به ۲۵ هزار نیرو است.

رادان در رابطه با امنیت مرزها هم اظهار داشت: ما در جمهوری اسلامی می توانیم بگوییم که با وجود همه تهدیدات و مشکلات، امن ترین و بهترین مرزها را داریم. طبیعی است که در دو زمینه اضافه کردن استحکامات به مرزهایمان و پوشش های بیشتر هوشمند، تلاش و اقدام می نماییم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا در رابطه با اقدامات پلیس درمورد ماه مبارک رمضان اظهار داشت: فکر می کنم مردم عزیز ما ثابت کردند که خودشان نسبت به شعائر دینی شان ملزم هستند و خودشان رعایت می کنند. آن دسته جزئی و اندکی که رعایت نمی کنند، حتما مورد توجه قرار می گیرند.

منبع:

1402/01/01
14:42:59
5.0 / 5
298
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , امنیت , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲