قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رییس كمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران خبر داد

الزام شهرداری تهران برای تدوین سیاهه انتشار آلایندگی در برنامه چهارم توسعه شهر و بازبینی سیاهه

الزام شهرداری تهران برای تدوین سیاهه انتشار آلایندگی در برنامه چهارم توسعه شهر و بازبینی سیاهه

قائم: قائم: رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران از الزام شهرداری تهران برای تدوین سیاهه انتشار آلایندگی تا آخر سال دوم برنامه چهارم شهر تهران آگاهی داد.


مهدی پیرهادی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر لزوم بازبینی در سیاهه انتشار آلایندگی شهر تهران اظهار داشت: یکی از اقدامات موثر و سازنده در امتداد مقابله با آلودگی هوای شهر تهران لزوم بازبینی و به روز رسانی در سیاهه انتشار آلایندگی تهران است.
وی ادامه داد: سیاهه انتشاری که امروز دردسترس است مربوط به سال ۱۳۹۶ است؛ امروز در سال ۱۴۰۲ هستیم در صورتیکه بسیاری مطالعات سیاهه انتشار فعلی در سال ۱۳۹۵ انجام شده است و بدین سان بیش از ۶ سال است که از تدوین آن می گذرد و بسیاری مولفه ها در سیاهه انتشار تغییر پیدا کرده است.

تغییر ضرایب انتشار منابع آلاینده متحرک و ثابت هوا
وی افزود: ضرایب انتشار منابع آلاینده متحرک و ثابت هوا نیز تغییر کرده، پس الزام کردیم شهرداری تهران با مشارکت نهادهای علمی ذیصلاح حداکثر تا یک سال بعد از ابلاغ برنامه این کار را انجام دهند.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با تکیه بر این که در جلسات استانداری تهران با موضوع آلودگی هوا بارها نیز بر موضوع بازبینی سیاهه انتشار تاکید کرده ایم، اضافه کرد: در جلسات گفتم باتوجه به این که آلایندگی برخی استانها همچون قزوین، البرز و... بر تهران موثر است باید تهیه سیاهه انتشار استان های دیگر نیز شروع شود تا مطالعه دقیقی روی آن صورت گیرد بدین سان نیاز است وزارت کشور هم اهتمام ویژه ای داشته باشد.
وی ادامه داد: قانون هوای پاک در زمینه آلاینده های در رابطه با خودرو های سبک و سنگین و... است درصورتی که زمان تدوین قانون هوای پاک پدیده ریزگردها نبود و بازبینی این سیاهه توسط سازمان محیط زیست موضوع الزامی و ضروری است؛ اگر این کار به وقت مناسب صورت نگیرد حتما امسال باردیگر گرفتار مشکل خواهیم شد. بی شک در این مساله دستگاه دیپلماسی هم باید ورود پیدا کند و پیگیری بیشتری داشته باشد.
وی افزود: قسمتی از این مشکل به سبب ایجاد سدهایی است که کشور ترکیه راه اندازی کرده است که در محل ورودی آبهای ایران و عراق راه اندازی شده است؛ پس از وزارت خارجه تقاضا داریم حتی بوسیله نهادها و سازمان های بین المللی این مساله را خیلی جدی تر پیگیری کند البته تلاشهایی انجام شده اما باید با اهتمام بیشتری، کار تا رسیدن به نتیجه دنبال شود.
منبع:

1402/02/03
11:14:03
5.0 / 5
376
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , برنامه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱