قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

ضرب الاجل مدیریت بحران به پارک ارم

ضرب الاجل مدیریت بحران به پارک ارم

به گزارش قائم، رئیس اداره سیل و مخاطرات هواشناسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اعطای مهلت دو ماهه برای برچیدن پارکینگ راه اندازی شده پارک ارم بر روی سیل برگردان غرب تهران اطلاع داد.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، مرتضی دلفان آذری با اشاره به اینکه گلوگاه های سیلابی یا نقاط و بازه های دارای کمبود ظرفیت عبور دهی جریان سیلابی یکی از اشکالات اصلی و خطرزای شبکه های جمع آوری و هدایت آب های سطحی شهر تهران است، اظهار داشت: در هنگام بارش های شدید بیرون زدگی آب و خسارات جانی و مالی در این نقاط و همینطور تأثیر آن بر نقاط بالادست و پایین دست محتمل است و ازاین رو لازم است که ایمن سازی آنها صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به کانال سیل برگردن واقع در محدوده صادقیه اظهارکرد: این کانال که به کانال سیل برگردان غرب تهران و میان رود هم معروف است، یکی از کانال های مهم و اصلی شهر تهران است که روان آب حاصل از حوضه های آبریز درون و برونشهری رودخانه های مهم شهر تهران همچون درکه، فرحزاد، باکری(وسک)، تپه نیزار و شاهین-شقایق را جمع آوری و به ادامه رودخانه کن در جنوب غرب تهران تخلیه می کند.

دلفان آذری با اشاره به اینکه در طول این کانال 9 کیلومتری کمبود ظرفیت و نقاط گلوگاهی وجود دارد، اظهار داشت: بعضی از این نقاط شناسایی و رفع شده و تعدادی دیگر از آنها هم مطابق مطالعات انجام شده پیرامون عملیاتی کردن طرح جامع جمع آوری و هدایت آب های سطحی شهر تهران باید رفع گردد. بر این اساس یکی از این نقاط گلوگاهی و خطرزا، پارکینگ راه اندازی شده روی کانال در محدوده پارک ارم است که علاوه بر کاهش ظرفیت کانال، احتمال سیلابی شدن و خسارات جانی و مالی برای خط متروی تهران-کرج، بزرگراه شهید فهمیده و مجموعه ارم سبز را به دنبال خواهد داشت.

رئیس اداره سیل و مخاطرات هواشناسی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران افزود: با بازدیدهای انجام شده توسط کارشناسان معاونت پیشگیری و کاهش خطر سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و پیگیری های مستمر مدیر اداره مدیریت بحران و پدافند غیر عامل منطقه 5، جلسه فنی با حضور نمایندگان مسئول و ذی ربط برگزار شد و مقرر شد ظرف مدت دو ماه عملیات تخریب و برچیده شدن پارکینگ احداثی در مجموعه پارک ارم تا پیش از شروع فصل بارش صورت گیرد.
منبع:

1402/02/06
11:39:47
5.0 / 5
286
تگهای خبر: سازمان , شبكه , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم