قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

تکمیل ۷۵ درصدی درصد تقاطع غیر همسطح شهدای جبهه مقاومت

تکمیل ۷۵ درصدی درصد تقاطع غیر همسطح شهدای جبهه مقاومت

به گزارش قائم، قم سرپرست معاونت مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان قم اظهار داشت: برای اتصال محور چهار خطه پردیسان- ورجان به بلوار آیت الله بروجردی یک دستگاه پل بر روی ریل راه آهن راه اندازی می شود تا این محور بطور کامل به بهره برداری برسد.


داود طلوعی، بامداد پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت ماه طی جلسه ای بیان نمود: عملیات راه اندازی محور چهارخطه پردیسان- ورجان به طول ۱۳ کیلومتر از سال قبل شروع شد که الان با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی در مرحله آسفالت ریزی است.
وی ادامه داد: این پروژه نیمه دوم سالجاری به اتمام می رسد که برای ابتدا و انتهای محور و اتصال آن، عملیات عمرانی و اجرایی در دست اقدام است.
طلوعی در مورد جزئیات ابتدای این محور بیان نمود: برای ورود به این محور، در محدوده میدان آیت الله بهجت بلوار آیت الله بروجردی دو دستگاه پل که یک دستگاه آن بر روی ریل راه آهن و یک دستگاه بر روی ریل قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان راه اندازی می شود که در مرحله مناقصه و انتخاب پیمانکار است.
به قول سرپرست معاونت مهندسی و ساخت راه و شهرسازی قم راه اندازی این پل ها ۱۲ ماه زمان و ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
طلوعی با بیان اینکه در پایان محور چهارخطه پردیسان- ورجان، تقاطع غیر همسطح شهدای جبهه مقاومت در دست ساخت است اظهار نمود: عملیات اجرایی این تقاطع از تیرماه سال قبل شروع شده است که مطابق برنامه و پیشبینی شهریور ماه سالجاری به بهره برداری می رسد.
طلوعی در انتها اظهار داشت: این پروژه الان ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هزینه مورد نیاز آن ۶۸ میلیارد تومان است.
منبع:

1402/02/14
15:05:03
5.0 / 5
261
تگهای خبر: برنامه , جشن , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم