قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
فرماندار انزلی:

به کارگیری اتباع غیر مجاز در واحدهای صنفی بندرانزلی پیگرد قانونی دارد

به کارگیری اتباع غیر مجاز در واحدهای صنفی بندرانزلی پیگرد قانونی دارد

به گزارش قائم، از گیلان فرماندار بندرانزلی تصریح کرد: به کارگیری شهروندان بیگانه غیر مجاز در واحدهای صنفی، کارگاهی و کشاورزی این شهرستان ممنوع می باشد و پیگرد قانونی دارد.


محمد پور خوش سعادت در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از به کارگیری شهروندان بیگانه غیر مجاز در مشاغل مختلف جلوگیری می شود و دستگاههای ذی ربط هم با هماهنگی فرمانداری در مورد این مورد همکاری می کنند.
وی ادامه داد: درصورتیکه متصدیان امور صنفی - کارفرمایی اتباع خارجی فاقد پروانه کار و یا افراد دارای پروانه منقضی کار را به کار گیرند با آنان برخورد قانونی و قضایی می شود.
پور خوش سعادت تصریح کرد: روزانه گشت های بازرسی از واحدهای صنفی انجام و با تخلف به کارگیری نیروی غیر مجاز اتباع خارجی برخورد خواهد شد.
وی اظهار داشت: در صورت به کارگیری اتباع فاقد پروانه کار، کارفرمایان به ازای هر روز کار انجام شده مبلغ هشت میلیون و ۸۴۷ هزار و ۱۴۰ ریال جریمه محکوم خواهند شد و در صورت تکرار تخلف، این مبلغ به ۱۷ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۲۸۰ ریال افزایش خواهد یافت.
فرماندار شهرستان بندرانزلی خاطرنشان کرد: بر مبنای ماده ۱۸۱ قانون کار جمهوری اسلامی ایران، کارفرمایانی که شهروندان بیگانه را که فاقد پروانه کارند و یا مدت اعتبار پروانه کارشان منقضی شده است به کار گمارند، با عنایت به شرایط و امکانات خاطی و مراتب جرم به مجازات حبس از ۹۱ تا ۱۸۰ روز محکوم خواهند شد.
رئیس شورای تأمین انزلی همینطور تصریح کرد: حضور شهروندان بیگانه در انزلی بعنوان یک پدیده اجتماعی دارای نتایج منفی در ابعاد مختلف است.
وی اظهار داشت: این روند به تازگی شدت بیشتری به خود گرفته که تأثیر حضور اتباع افغانستانی می تواند نتایج منفی فراوانی بر شرایط استان گیلان و انزلی در ابعاد مختلفی بر جای گذارد که از مهم ترین تبعات آن میتوان به اشغال فرصت های شغلی، افزایش نرخ بیکاری، افزایش صدمه ها و ناهنجاری های اجتماعی، ایجاد پدیده حاشیه نشینی و تغییر بافت جمعیتی شهر اشاره نمود.
پور خوش سعادت اضافه کرد: استفاده از خدمات آموزشی، بهداشتی، رفاهی و یارانه ای، تحمیل هزینه بر اقتصاد استان، ازدواج های غیرقانونی شهروندان بیگانه با اتباع ایرانی و تولد فرزندان بی هویت، خطر انداختن بهداشت جامعه و جعل مدارک شناسایی از دیگر نتایج منفی این مساله می تواند باشد.
به گزارش قائم به نقل از ایسنا، طبق ماده ۱۲۰ قانون کار، شهروندان بیگانه نمی توانند در ایران مشغول به کار شوند مگر آن که اولا دارای روادید ورود با حق کار مشخص بوده و ثانیا مطابق قوانین و آیین نامه های مربوطه، پروانه کار دریافت نمایند.1402/04/23
17:11:16
5.0 / 5
343
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴