قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
توسط ستاد اربعین كانون پرورش فكری؛

تمدید زمان شرکت در مهرواره بچه های اربعین

تمدید زمان شرکت در مهرواره بچه های اربعین

قائم: زمان شرکت در مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی بچه های اربعین توسط ستاد اربعین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا 22 مهر تمدید گردید.به گزارش قائم به نقل از مهر، زمان شرکت در مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی بچه های اربعین توسط ستاد اربعین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تا ۲۲ مهر تمدید گردید. این مهلت قبل تر تا ۲۶ شهریور اعلام شده بود.
این مهرواره با هدف ساماندهی و اعتلای مهرواره های استانی ویژه کودکان و نوجوانان سراسر کشور انجام می شود.
یکی از گردهمایی های بزرگ شیعیان، راهپیمایی عظیم اربعین است که هر ساله از مسیرهای منتهی به شهر مقدس کربلا با هدف تکریم واقعه جانگداز عاشورا و زیارت مرقد سالار شهیدان انجام می شود. کودکان و نوجوانان همیشه در این سفر معنوی همگام و همراه بزرگترها بوده اند و قداست و صمیمیت خاصی به آن بخشیده اند.
به همین منظور ستاد اربعین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، با ارادت به سید و سالار شهیدان و یاران با وفای ایشان مهرواره ی فرهنگی، هنری و ادبی «بچه های اربعین» را برگزار می نماید.
بهره مندی از فرصت محرم و اربعین برای کودکان و نوجوانان برای آگاهی بخشی و آشنایی بیشتر با جلوه های معنوی و اجتماعی واقعه عاشورا و خصوصاً مراسم راهپیمایی اربعین سالار شهیدان، به تصویر کشیدن آئین عاشورایی و سنت های عزاداری اربعین در هر گوشه از مرز و بوم ایران و فراهم آوردن زمینه ای برای شناخت وجوه اخلاقی امام حسین (ع) و واقعه کربلا برای کودکان و نوجوانان از اهداف این مهرواره محسوب می شود.
همچنین راهپیمایی روز اربعین، آئین و سنت های محرم و اربعین و مهمانان کوچک امام حسین (ع) محورهای موضوعی این فراخوان شمرده می شود.
مهرواره فرهنگی، هنری و ادبی بچه های اربعین در بخش های فرهنگی (ویدئو پادکست، قصه گویی)، هنری (نقاشی، عکاسی) و ادبی (داستان کوتاه، شعر و سفرنامه نویسی) انجام می شود.
گروه سنی شرکت کنندگان بخش فرهنگی ۱۲ تا ۱۷ سال (نونگاه و نوجوان) هستند. در بخش هنری گروههای سنی ۷ و ۸ سال (نوخوان)، ۹ تا ۱۱ سال (نونهال)، ۱۲ تا ۱۴ سال (نونگاه) و ۱۵ تا ۱۷ سال (نوجوان) می توانند شرکت نمایند. بخش ادبی نیز با گروه سنی ۹ تا ۱۱ سال (نونهال)، ۱۲ تا ۱۴ سال (نونگاه) و ۱۵ تا ۱۷ سال (نوجوان) انجام می شود.
نشانی دبیرخانه بخش فرهنگی برای ارسال آثار فرهنگی استان کرمان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. قصه گویی، ویدئو پادکست بوسیله نشانی https: //kerman.kpf.ir/b_arbaeen بارگذاری شود.
نشانی دبیرخانه بخش هنری برای ارسال آثار هنری نقاشی استان آذربایجان شرقی، تبریز، خیابان آزادی، چهار راه لاله، خیابان لاله، بلوار فروردین، پشت کتابخانه مرکزی، دبیرخانه ی مهرواره «بچه های اربعین» است. آثار عکاسی بوسیله نشانی https: //asharghi.kpf.ir/b_arbaeen بارگذاری شود.
نشانی دبیرخانه بخش ادبی برای ارسال آثار ادبی استان ایلام، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است. آثار شعر، داستان کوتاه و سفرنامه بوسیله نشانی https: //ilam.kpf.ir/b_arbaeen بارگذاری شود.
علاقه مندان به شرکت در این مهرواره تا شنبه ۲۲ مهر فرصت دارند آثار خودرا به آدرس های اعلام شده ارسال نمایند. قبل تر مهلت شرکت در این مهرواره ۲۶ شهریور اعلام شده بود.

1402/06/27
10:11:36
5.0 / 5
298
تگهای خبر: اربعین , امام , دین , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳