قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
یك هفته با كتاب؛

توزیع کاغذ ایرانی برای ناشران و آغاز نمایشگاه کتاب اندونزی

توزیع کاغذ ایرانی برای ناشران و آغاز نمایشگاه کتاب اندونزی

به گزارش قائم، آغاز توزیع کاغذ ایرانی دیبای شوشتر و چهل وسومین نمایشگاه کتاب اندونزی با حضور ایران همچون رویدادهای مهم حوزه کتاب در این هفته بودند.خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: در مطالعه و مرور اخبار این هفته حوزه کتاب و ادبیات به هفت خبر مهم پرداخته ایم.
آغاز توزیع کاغذ ایرانی دیبای شوشتر و چهل وسومین نمایشگاه کتاب اندونزی با حضور ایران همچون رویدادهای مهم این هفته است.
اهدای جایزه عبدالله انوار به کتابخانه ملی، انتصابات جدید در سازمان اسناد، تمدید مهلت ارسال آثار به چهل ویکمین جایزه کتاب سال، معرفی مسؤلان سه کمیته جشنواره قصه گویی، اعلام شرایط ناشران فعال برای بهره مندی از تعرفه های فرهنگی همچون دیگر رویدادهایی است که در این گزارش به آنها پرداخته ایم.
مشروح این گزارش را در ادامه می خوانید:
اهدای جایزه عبدالله انوار به کتابخانه ملی
جایزه ادبی و تاریخی استاد انوار که بیست و نهمین جایزه ادبی و تاریخی بنیاد موقوفات محمود افشار کسب شده بود، با حضور چهره های فرهیخته و پیشکسوت عرصه فرهنگ، به منظور نگهداری بهینه، بعنوان گنجینه میراث معنوی ایرانی ها به سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تحویل داده شد.
انتصابات جدید در کتابخانه ملی ایران
علیرضا مختارپور رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملّی ایران در احکامی جداگانه سرپرست معاونت اسناد ملّی، سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع، سرپرست اداره کل حوزه ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل و رئیس پژوهشکده اسناد این سازمان را منصوب نمود.
تمدید مهلت جایزه کتاب سال
دبیرخانه چهل ویکمین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران با تمدید مهلت ارسال اثر به این دوره از جایزه، از ناشران، پژوهشگران، محققان، مؤلفان، مترجمان و مصححان دعوت کرد با ثبت نام در تارنمای اینترنتی ketabsal.ketab.ir کتاب یا کتاب های پیشنهادی خویش را تا شنبه ۱۵ مهر به دبیرخانه این جایزه ارسال نمایند.
معرفی مسؤلان سه کمیته جشنواره قصه گویی
فرهاد فلاح معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و رئیس بیست وپنجمین جشنواره بین المللی قصه گویی، در احکامی جداگانه محمدحسین توسلی سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را بعنوان مسئول کمیته «ارزشیابی» و روح الله عباسی نژاد مدیر دفتر مرکزی حراست را بعنوان مسئول کمیته «صیانت و حفاظت» بیست پنجمین جشنواره قصه گویی منصوب نمود.
آغاز چهل وسومین نمایشگاه کتاب اندونزی
چهل و سومین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب اندونزی با حضور آریس آیلمن نوگراها رئیس اتحادیه ناشران اندونزی و محمد بروجردی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی، در محل دائمی نمایشگاه های جاکارتا راه اندازی شد.
خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی با بیشتر از ۳۵۰ عنوان کتاب به زبان انگلیسی و عربی و کتاب های شاخص ترجمه شده به زبان اندونزی در این نمایشگاه حضور دارد.
اعلام شرایط ناشران فعال برای بهره مندی از تعرفه های فرهنگی
دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدور اطلاعیه ای شرایط ناشران فعال و کتابفروشان سراسر کشور که متقاضی برخورداری از تعرفه های مندرج در بند «ج» ماده ۹۲ قانون برنامه ششم توسعه هستند را اعلام نمود.
آغاز توزیع کاغذ ایرانی دیبای شوشتر
با توجه به استقبال ناشران برای ثبت نام و دریافت کاغذ دیبای شوشتر، تحویل آن از پنجشنبه ۶ مهر شروع شد.
بنا بود حداکثر ۱۵ روز کاری بعد از واریز وجه، فرایند تحویل کاغذ عملیاتی شود اما بنابر هماهنگی های لازم با شرکت صنایع خمیر و کاغذ دیبای شوشتر، کاغذهای سفارش داده شده از جانب ناشران زودتر از موعد آماده تحویل به ناشران شد.

1402/07/07
12:37:56
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم