قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مهدیان پور مطرح كرد؛

قول 200میلیاردتومانی وزیر ارشاد برای تکمیل کتابخانه مازندران

قول 200میلیاردتومانی وزیر ارشاد برای تکمیل کتابخانه مازندران

قائم: به گزارش قائم، مدیرکل کتابخانه های مازندران در بازدید خبرنگاران از کتابخانه مرکزی استان مازندران اظهار داشت: وزیر فرهنگ در بازدید از این کتابخانه نبه پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان جهت تکمیل آن تاکید داشتند.به گزارش قائم به نقل از مهر، سکینه خاتون مهدیان پور مدیرکل کتابخانه های مازندران در بازدید خبرنگاران کتاب از ساختمان کتابخانه مرکزی استان مازندران اظهار داشت: از سال ۸۶ مبادرت به تأسیس کتابخانه مرکزی استان مازندران کردیم اما به علل مختلف این پروژه به پایان نرسیده است.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان مازندران در رابطه با ابعاد پروژه این کتابخانه مرکزی اضافه کرد: برای این کتابخانه دو هزار متر زیر بنا و ۷۵۰ متر ساختمان در نظر گرفته شده است که تا به امروز ۷۰ درصد پروژه پیشرفت داشت، اما این بنا در زمانی طراحی شده که کتابخانه سنتی داشتیم و نیاز است که تغییراتی در ساخت آن ایجاد شود تا به پایان برسد.
وی ضمن اشاره به این که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از این کتابخانه نیمه ساخته شده به پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان جهت تکمیل آن تاکید کرده است اضافه کرد: در صورت تخصیص این بودجه، کتابخانه مرکزی مازندران سال آینده شروع به کار می کند.
اسماعیلی اظهار داشت: هم اکنون ۱۲ کتابخانه در ساری و ۱۸ کتابخانه در بابل فعال می باشند و هیچ کدام از پروژه های کتابخانه های مرکزی تعطیل نشده است.
هیچ کدام از پروژه های کتابخانه های مرکزی متوقف نیست
مهدی رمضانی دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور هم در این بازدید اظهار داشت: هم اکنون هیچ کدام از پروژه های کتابخانه های مرکزی متوقف نیست و همه فعال می باشند.
وی اضافه کرد: اولویت ساخت با کتابخانه مرکزی گیلان است و پس از آن کتابخانه هرمزگان تکمیل خواهدشد.
رمضانی ضمن اشاره به اینکه کتابخانه مرکزی خرم آباد نمونه خوبی از کتابخانه های مرکزی است، اضافه کرد: مدل طراحی کتابخانه مرکزی در ایران پیش رو است.
کتابخانه مرکزی مجموعه فرهنگی است که فعالیتهای مختلفی با محوریت کتاب در آن صورت می گیرد، کتابخانه سهند آذربایجان شرقی هم همین خصوصیت ها را دارد.
وی در انتها اضافه کرد: سعی شده فضای سنتی کتابخانه به سمت فضای به روز حرکت نماید. کتابخانه مرکزی بیشتر خدمات محور است و می تواند به عرضه تسهیلات به کتابداران، پیش رو باشد.


منبع:

1402/09/11
10:41:25
5.0 / 5
239
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , خدمات , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم