قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
توسط انتشارات كتاب جمكران؛

رونمایی از مجموعه ۳جلدی دریچه ای به حقیقت دنیا

رونمایی از مجموعه ۳جلدی دریچه ای به حقیقت دنیا

قائم: قائم: مجموعه کتاب 3 جلدی دریچه ای به حقیقت دنیا نوشته وحید لحمی و فرزاد یوسفی امروز چهارشنبه 29 آذر توسط انتشارات کتاب جمکران رونمایی می شود.به گزارش قائم به نقل از مهر، مجموعه کتاب ۳ جلدی «دریچه ای به حقیقت دنیا» نوشته وحید لحمی و فرزاد یوسفی با حضور نویسندگان این مجموعه و حجت الاسلام ملکی، قائم مقام حوزه های علمیه کشور امروز چهارشنبه ۲۹ آذر توسط انتشارات کتاب جمکران رونمایی می شود.
سلسله کتاب های «دریچه ای به حقیقت دنیا» » روشی نو در تبیین معارف دینی است و ادامه دهنده راه کسانی که در سبک بیان معارف دینی تحویل آفریده اند. در این کتاب ها سعی شده با ادبیاتی ساده و روان متنی مستند، علمی و دقیق ارائه شود. متنی که در عین علمی بودن، خشک و دانشگاهی نیست.
جلد اول این مجموعه، با عنوان «اینجا هتل نیست!» ضرورتِ پرداختن به نظام تکوین و تشریع در فهم معارف دین را تبیین کرده و کوشیده با طرح سؤال، ذهن مخاطب را متوجه اهمیت نظام اندیشه دینی کند. و سپس به تشریح ساختار دنیا پرداخته است. دنیایی که مدرسه است، هدف تربیتی دارد.
در جلد دوم این مجموعه با عنوان «صحنه گردان دنیا» به این سؤالات پرداخته می شود که آیا مدرسه دنیا که ما بامداد تا شب در آن زندگی می نماییم و با مشکلاتش درگیر هستیم، مدیر و مدبری هم دارد؟ آیا مدیرش در صحنه حاضر است یا تدبیر را به اراده های انسان ها و حوادث و شرایط پیرامونی سپرده است؟ تا چه حد این مدیر در تدبیرگری حوادث دنیا حاضر است؟
جلد سوم این مجموعه هم با نام «انسان و مسیرهای پیش رو» به این مساله می پردازد که هرچند خداوند مربی و مدبّر است، برنامه ریزی مربی برای متربی به وضعیت متربی بستگی دارد.
مراسم رونمایی از مجموعه «دریچه ای به حقیقت دنیا» امروز چهارشنبه ۲۹ آذر از ساعت ۱۵: ۳۰ توسط انتشارات کتاب جمکران انجام می شود.

1402/09/29
21:38:40
5.0 / 5
275
تگهای خبر: اسلام , برنامه , دین , مراسم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم