قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
توسط انتشارات كتابستان؛

زندگینامه داستانی آیت الله گلپایگانی چاپ شد

زندگینامه داستانی آیت الله گلپایگانی چاپ شد

قائم: قائم: کتاب خدا را به شما می سپارم شامل زندگینامه داستانی مرحوم آیت الله سید جمال الدین گلپایگانی توسط انتشارات کتابستان منتشر و راهی بازار نشر شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، کتاب «خدا را به شما می سپارم» شامل زندگینامه داستانی مرحوم آیت الله سیدجمال الدین گلپایگانی نوشته سعیده لطفعلی تبار احمدی بتازگی توسط انتشارات کتابستان منتشر و روانه بازار نشر شده است.
این کتاب بگفته نویسنده اش، قطعاتی از زندگانی عارف گمنامی است که با دریافت نامه ای به خط او؛ آیت الله بروجردی از جا برمی خاست. در بدرقه پیکر او؛ آیت الله قاضی، کفش جلوی قدم هایش جفت می کرد. در بیان مقامات معنوی او؛ استادش آقا سید احمد کربلایی، اعجوبه علم و عرفان، تصریح می فرمود که آقا سید جمال در سیر معنوی از ایشان بالاتر زده و از استادش بی نیاز گشته است.
سعیده لطفعلی تبار احمدی می گوید در اهمیت پرداختن به زندگی آیت الله گلپایگانی؛ همین بس که آیت الله بهجت او را فردی معرفی می کرد که پله های عروج را پله پله نمی پیمود، بلکه پرواز می کرد، به شکلی که از هم ردیف هایش پیشی می گرفت. و در بیان میزان علاقه امامش به او؛ این که بارها با امام زمانش ملاقات کرده و از دست مبارکشان سکه ای عیدی گرفتند. این کتاب یک مجموعه داستانی از پازل های زندگی این عارف است که دربردارنده چگونگی گذر عمر او و خاصیت های شخصیت شان است.
تلاش این مولف در کتاب پیش رو این بوده که بیش از این که آقا سیدجمال، شخصیتی دست نیافتنی و دارای توانایی های بالای روحی و جسمی به مخاطب معرفی شود، به خاصیت های خُلقی و رفتاری او به عنوان یک شخصیت الگو پرداخته شود؛ شخصیتی که هیچگاه بدنبال کشف و شهود و کسب کرامات مختلف نبوده و هدفش تنها رشد روحی در راستای بدل شدن به بنده ای خالص و عالی برای معبود و محبوب خود بوده است.
این کتاب با ۲۱۶ صفحه و قیمت ۱۲۰ هزار تومان عرضه شده است.


منبع:

1402/10/19
12:58:31
5.0 / 5
223
تگهای خبر: امام , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم