قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
اسماعیلی مطرح كرد؛

بیشترین مخاطب کتاب کودکان و نوجوانان هستند

بیشترین مخاطب کتاب کودکان و نوجوانان هستند

به گزارش قائم، وزیر ارشاد در اختتامیه ملی دومین دوسالانه جشنواره نشان هد هد سفید اظهار داشت: نوجوانان با علم و آگاهی سنین اصلی تعلیم و تربیت را با کتاب می گذرانند و بیشترین مخاطب کتاب کودکان و نوجوانان هستند.به گزارش قائم به نقل از مهر، آئین اختتامیه ملی دومین دوسالانه جشنواره نشان هد هد سفید عصر امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن در کتابخانه مرکزی پارک شهر اجرا شد.
محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهدی رمضانی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، محمدرضا هراتی معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور حامد علامتی مدیر عامل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان و اسماعیل جانعلی پور مدیرکل مجامع تشکل ها و کارهای معاونت امور فرهنگی در این مراسم حضور داشتند.
اسماعیلی در این مراسم اظهار داشت: حوزه کتاب کودک و نوجوان را بسیار مهم اعلام نمود و افزود: کودکان در سنین ابتدایی با کتاب آشنا می شوند و این انس با کتاب در خون و جان ایرانیها است.
وی با اشاره به این که نوجوانان با علم و آگاهی سنین اصلی تعلیم و تربیت را با کتاب می گذرانند، اظهار داشت: بیشترین مخاطب کتاب کودکان و نوجوانان هستند. در بازدید ریاست جمهوری از نمایشگاه کتاب هم این مساله مشاهده شد.
اسماعیلی با اشاره به سفرهای استانی در دوره مسوولیتش اضافه کرد: گاه از منطقه ای بازدید می کردم که تنها مکان فرهنگی فعال در آن بخش، یک کتابخانه بود.
اسماعیلی اقدامات فرهنگی در عرصه کودکان و نوجوانان را همانند زنجیر به هم متصل دانست و
اظهار داشت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، نویسندگان و مترجمان در این زمینه فعالیت می نمایند. این مجموعه ها باید شخصیت های جذاب کتاب ها را به پویانمایی و دیگر محصولات فرهنگی تبدیل کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: باید از محتوای کتاب در عرصه های مختلف مانند تولید فیلم، موسیقی، شخصیت های عروسکی، طراحی نوشت افزار و … استفاده گردد.
اسماعیلی در این مراسم به کودکان مازندران قول داد در دوره اول ریاست جمهوری دولت مردمی، ساخت کتابخانه های آن بخش تکمیل خواهد شد.

1402/11/12
16:48:26
5.0 / 5
199
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان قائم