قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
راوینا، روایت مردم ایران، ۵

نکند راه خدمت شهید رییسی کنار گذاشته شود؟

نکند راه خدمت شهید رییسی کنار گذاشته شود؟

به گزارش قائم، مقرر است تا چند روز آینده و در دولت بعدی چه اتفاقی برای میراث شهید رییسی بیفتد؟ نکند پس از بلاهای دهه ۹۰ راه خدمت شهید رییسی کنار گذاشته شود؟خبرگزاری مهر _ گروه فرهنگ و ادب: زهرا ابوالحسنی اهل تهران، از اعضای «راوینا، روایت های مردم ایران»، روایتی با نام «نکند پس از بلاهای دهه ۹۰ راه خدمت شهید رئیسی کنار گذاشته شود؟» دارد.
قسمت اول تا چهارم روایت های راوینا در پیوندهای زیر قابل مطالعه هستند:
* « روایت پسرک جوراب فروشی که از شهادت آیت الله رئیسی ناراحت بود»
* «زیر پوست شهر حال خوبی دارد»
* «مامانِ نوجوون باید سیاسی باشه»
* «می دونم عید غدیر شهید می شم»
در ادامه مشروح قسمت پنجم این روایت ها یعنی «صدای لبیک خدا» را می خوانیم؛
تصویرها و خاطرات مختلف حاج آقا از جلوی چشمم می گذرد:
اشک ریختن به پهنای صورت موقع دیدن خشکی زمینهای مردم، شادی برای شاد شدن کارگران هپکو و ۹ هزار کارگاه و کارخانه تعطیل و نیمه تعطیل، جلسات طولانی با وجود سردردهای شدید، رفتن در وسط سیلاب با قبا و چکمه، پیگیری کردن مشکلات مردم بعنوان تعقیبات نماز صبح، تعیین خط قرمز معیشت برای کارشناسان اقتصادی، بدو بدوهای روزی بیست ساعته در سفرها، درد کشیدن از درد مردم، شب و روز نداشتن برای مردم و من نگران که مقرر است تا چند روز آینده و در دولت بعدی چه اتفاقی برای میراث شهید رئیسی بیفتد؟ یعنی عَلَم دولت او زمین می ماند؟ نکند پس از همه بلاهایی که دهه ۹۰ سر ملت آمد، راه خدمت او کنار گذاشته شود و باردیگر.... نه، نه، خدا نکند. اما این فکر من را رها نمی کند که چه خواهد شد؟
تصویر تشییع باشکوه وی در ذهنم زنده می شود؛ چه تصویر دلگرم کننده ای...
با این همه محبت و علاقه مردم به حاج آقا و این همه احساس سپاسگزاری؛ امیدوار می شوم که خون شهید رئیسی به ثمر می نشیند. عَلم دولت امید، خدمت و خودباوری بر زمین نمی ماند و خود تحقیرانی که فکر می کنند بدون لطف آمریکا نمی شود قدم از قدم برداشت، مسیر پیشرفت کشور را به بیراهه نخواهند برد.
امیدم به ایمان محکمی است که در عمق دل های ما است، همان ایمانی که در بزنگاه های خاص، با وجود دلخوری ها، ما را به میدان آورده، و راهنمای انتخاب درست و ناامیدی دشمن بوده است.
دوباره تصویر حاج آقا در ذهنم نقش می بندد؛ حاج آقا… آقای رییسی… شهید رییسی… حالا که در نزد پروردگارت غرق در نعمتی و دستت جهت کمک به ایران بازتر است از خدا بخواه که ما در این امتحان هم سربلند بشویم؛ غبار سیاست بازی ها و فتنه تردید افکنی ما را زمینگیر نکند و با انتخاب مان راه خدمتی که در دولت شما شدت گرفت را در کشور حفظ نماییم.
حرکت مردمی راوینا (ravina_ir@)، در برگیرنده روایت های مردم سراسر کشور از تشییع آیت الله سید ابراهیم رئیسی و همراهان وی، دیدار با امام راحل و رهبری و حضور در راهپیمایی ها در پیام رسان های داخلی است.
ادامه دارد…

1403/04/09
11:29:08
5.0 / 5
149
تگهای خبر: امام , بازی , سفر , شادی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم