قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با همكاری صندوق حمایت از پژهشگران؛

پشتیبانی از دانش آموختگان دانشگاه های برتر سرعت گرفت

پشتیبانی از دانش آموختگان دانشگاه های برتر سرعت گرفت

به گزارش قائم صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران اخیرا با امضای تفاهم نامه های همكاری در زمینه اجرای طرح های تحقیقاتی پسا دكتری ویژه حركت خود برای پشتیبانی از دانش آموختگان را شتاب داد.به گزارش قائم به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای شناسایی بهتر و پشتیبانی از دانش آموختگان برتر كشور تفاهم نامه های همكاری با دو دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی امیركبیر امضاء كرد. این در شرایطی است كه پیش از این هم صندوق بیشتر از ۱۵۰ تفاهم نامه همكاری را با دانشگاه های سراسر كشور امضاء كرده است.
پس از آن ۲ تفاهم نامه در جهت همكاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی پسا دكتری ویژه، پشتیبانی از ۳۰ طرح تحقیقاتی و ۳۰ رساله دكتری به امضا رسید. این تفاهم نامه به امضای ایمان افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف رسید.
همچنین تفاهم نامه دیگر میان صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران و دانشگاه امیركبیر در جهت همكاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی پسا دكتری ویژه، توسط ایمان افتخاری رئیس صندوق و سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه به امضا رسید.
ایمان افتخاری رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری در ارتباط با انعقاد تفاهم نامه پسا دكتری ویژه با دانشگاه صنعتی امیر كبیر، اظهار داشت: در قراردادهای قبلی این صندوق مدت پشتیبانی از دوره های پسا دكتری كوتاه بود كه در بسته جدید این مدت تا ۲ سال قبل تمدید است و همینطور اعتبار آن هم افزایش یافته است. البته در این حوزه در صدد هستیم بسته فاخرتری به دانشگاه ها عرضه نماییم.
افتخاری بیان نمود: یكی از برنامه های صندوق برقراری ارتباط گسترده تر با دانشگاه ها است كه در این راستا می توان از همكاری در حوزه هایی چون پشتیبانی از طرح های پژوهشی، پسادكتری، پسا دكتری ویژه، رساله های دكتری، پشتیبانی از همایش ها و رویدادهای علمی، اعطای كرسی پژوهشی، اعطای پژوهانه (گرنت) و پشتیبانی از ایجاد و توسعه مراكز نوآوری بعنوان اقدامات انجام شده یاد كرد.

1398/11/07
13:44:08
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: دكتر , همایش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم