قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون نهاد رهبری در دانشگاه ها:

امكان استفاده از ظرفیت آموزش مجازی برای درس معارف

امكان استفاده از ظرفیت آموزش مجازی برای درس معارف

به گزارش قائم معاون آموزشی و پژوهشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اعلام نمود: امكان استفاده از ظرفیت آموزش مجازی برای عرضه درس معارف در روزهای تعطیلی دانشگاه ها فراهم گردید.به گزارش قائم به نقل از مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام دكتر نیكزاد عیسی زاده اظهار داشت: بنا به لزوم بوجود آمده در تعطیلی اضطراری دانشگاه های كشور و تصمیم اتخاذ شده در جهت جبران جلسات درسی لغو شده در تعطیلات جاری با استفاده از آموزش های مجازی، نهاد نمایندگی در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در بهره گیری از ظرفیتهای قابل توجه فضای مجازی و مأموریت ذاتی خود در توسعه و تعمیق آگاهی ها و علایق اسلامی دانشجویان از راه دروس معارف اسلامی دانشگاه ها، گامی دیگر در چارچوب خدمات جدید مركز آموزش مجازی دانشگاهیان عرضه كرده است.
وی افزود: در این راستا با ابلاغ بخشنامه معاونت آموزشی نهاد به گروه های معارف اسلامی دانشگاه های سراسر كشور امكان ارجاع دانشجویان به بسته های آموزش مجازی متناسب با مبحث هر گرایش از دروس معارف اسلامی را فراهم نموده است.
معاون آموزشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: طبق این بخشنامه، دانشجویان با رجوع و گذراندن دروس آموزش مجازی در سامانه فوق، علاوه بر جبران جلسات لغو شده، بخشی از نمره آزمون نهایی آخر ترم و هم نمره تشویقی فعالیت كلاسی را از جانب استادان دریافت خواهند كرد.
وی اضافه كرد: چنانچه بر مبنای برنامه ریزی هر دانشگاه، ظرفیت آموزش مجازی در اختیار گروه معارف قرار گیرد و یا برخی استادان تمایل به عرضه فایل صوتی در پیام رسان های داخلی (سروش، ایتا، بله) داشته باشند، با رعایت ملاحظات قانونی و با هماهنگی مدیریت امور گروه های معارف استفاده از این فرصت هم میسر خواهد بود.
معاون آموزشی نهاد با اشاره به اینكه در این طرح هیچ مبلغی از دانشجویان دریافت نمی گردد اظهار داشت: در این طرح آموزشی هیچ گونه هزینه ای بابت گذراندن درس های مجازی از دانشجویان دریافت نمی گردد. اما در سایر خدمات آموزشی كه توسط مركز آموزش مجازی دانشگاهیان سال هاست ارائه می شود همانند عرضه درس های مهارتی و یا درس هایی كه گواهی آموزشی آنها به فرایند درس های معارف دانشگاه مرتبط نیست مبلغ اندكی بابت صدور گواهینامه و خدمات فنی آموزش مجازی دریافت خواهد شد.
حجت الاسلام دكتر عیسی زاده افزود: در مورد كلیه درس های مجازی برای پیشگیری از پاسخ های حدسی كاربران در هنگام آزمون و جهت جلوگیری از اختلال در روند آموزشی و تأمین كیفیت آموزش های مجازی؛ برپایه روش استانداردی كه درهمه سامانه های مجازی معتبر دنیا پیشبینی شده كاربرانی كه قوانین آزمون را رعایت نكرده و با پاسخ حدسی فرایند آموزشی را مختل نمایند مشمول جریمه خواهند شد.

1398/12/15
19:23:15
5.0 / 5
3241
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم