قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
استاد لائیك دانشگاه كانادا:

با دعا مقابل ویروس كرونا احساس آرامش می كنم

با دعا مقابل ویروس كرونا احساس آرامش می كنم

به گزارش قائم تسنیم نوشت: استاد لائیك دانشگاه كانادا می گوید اگر با خود صادق باشم، دعاهایی را كه از كشیش كلیسا شنیدم باردیگر با پدر و مادرم می خوانم. این كشیش در مورد چگونگی یك خدای مهربان كه می خواهد «گرسنه ها را تغذیه كند، تنهایی را آرام كند و ملت ها را شفا بخشد» سخن می گفت.


روزنامه "گلوب اند میل" (The Globe and Mail) طی روزهای اخیر مقاله ای از یك استادیار و رئیس گروه تاریخ و مطالعات كلاسیك دانشگاه مك گیل به نام "اوپال" درباره چالش كرونا منتشر نمود. وی در این مقاله خود و خانواده اش را افرادی بی دین معرفی می كند كه صرفاً با قواعد اخلاقی زندگی خویش را جهت می دهد، اما چالش كرونا سبب جلب توجه او به دین و ارزش های دینی همچون دعا شده است.
وی در بخش هایی از این مقاله می نویسد: من یك استاد آمریكایی هستم كه در مونترال زندگی می كنم از كلانشهرهای دوست داشتنی ایالت كه لایسیه (سكولاریسم و عدم تداخل دین در امور) را خیلی جدی می‎گیرد. تنها نماد دینی در اطرافم، روسری هایی است كه سر زنان مسلمان مشاهده می شود كه آن هم دولت استانی از مدارس و دفاتر دولتی ممنوع كرده است. من عضو یك كلیسا نیستم، گرچه هم كلیسای متحد كانادا و هم كلیسای یونیتی مونترال هستند. من و همسرم فرزندان خویش را برپایه قوانین اخلاقی پرورش می دهیم كه به احساس انسانیت و صداقت ما بستگی دارد نه به رویكرد دینی. اكنون یك بیماری جدید انسان را متوقف می كند و بدن ما را تعقیب می كند كه گویی ما چیزی جز سلول و گوشت نیستیم. دولت ها و اقتصادها از عملكرد آن لرزیدند. جامعه مخفی می شود و همه نشانگرهای كوچك عادی ناپدید می شوند. ما در آرنج های خود سرفه می نماییم و دستان خویش را می شوییم؛ امیدواریم كه كروناویروس ما را بعنوان میزبان بعدی خود انتخاب نكند. اگر با خودم صادق باشم، دعاهایی را كه از یك كشیش در كلیسا شنیدم باردیگر با پدر و مادرم می خوانم. وی در مورد چگونگی یك خدای مهربان كه می خواهد "گرسنه ها را تغذیه كند، تنهایی را آرام كند و ملت ها را شفا بخشد" سخن می گفت. من این كلمات را كاملاً تجربه می كنم و اگر به اندازه كافی به آنها گوش كنم، احساس آرامش و شجاعت می كنم. من وانمود نمی كنم كه این نوع اومانیسم پروتستان لیبرال بهترین یا تنها پاسخ در دوران تاریك است. 258258

1399/01/10
23:15:38
5.0 / 5
3052
تگهای خبر: بیماری , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم