قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشگاه ؛

ترم تحصیلی در دانشگاه آزاد حذف نمی گردد

ترم تحصیلی در دانشگاه آزاد حذف نمی گردد

به گزارش قائم معاون دانشگاه آزاد اشاره به اینكه ترم جاری حذف نخواهد شد، اظهار داشت: پس از تعطیلات اگر لازم باشد كلاس های حضوری را به صورت فشرده تا تیر و یا مردادماه ادامه خواهیم داد.جواد علمایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاكید بر اینكه ترم جاری حذف نخواهد شد، اظهار نمود: دانشگاه آزاد تاكید دارد این ترم تحصیلی ادامه یابد و حتی بعد از اتمام تعطیلات و برگزاری كلاس های حضوری، اگر لازم باشد كلاس ها را به صورت فشرده تا تیر و یا مردادماه ادامه خواهیم داد.
معاون علوم و مهندسی و كشاورزی دانشگاه آزاد اضافه كرد: دانشجویان دغدغه و نگرانی درباب برگزاری كلاس های عملی نداشته باشند چونكه برنامه بر این است، كلاس های آزمایشگاهی و عملی در ترم جاری و در تابستان به صورت حضوری اجرا شود.
رئیس ستاد مركزی آموزش مجازی دانشگاه آزاد با اشاره به شكل گیری ۳ ستاد آموزش مجازی در سطوح مختلف دانشگاه اضافه كرد: یك ستاد مركزی آموزش مجازی در سازمان مركزی تشكیل شده و مسولیت آموزشی و فنی آن با بنده است. ستاد دیگری در سطح استان با مسئولیت رئیس استان و یك ستاد دیگر در واحدها با مسولیت رئیس واحد تشكیل شده است. در استان و واحد یك نفر مسئول آموزش مجازی شده اند و به ازای چند دانشجو یك پشتیبان قرار داده شده تا هر كجا به مشكل برخورد كردند، از او كمك بگیرند.
معاون دانشگاه آزاد افزود: واحدها موظف می باشند مشخصات و شماره تلفن های پشتیبان های واحد را به اساتید و دانشجویان اطلاع رسانی كنند.
وی در ادامه اشاره كرد: در امتداد افزایش كیفیت آموزشی تدریس در شیوه غیرحضوری برخط، اساتید تمام رشته ها ملزم به استفاده از پاورپوینت در هنگام تدریس خویش هستند.
علمایی همین طور درباره تكلیف برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه، اظهار داشت: دانشجویان در ترم جاری تا شهریورماه فرصت دفاع دارند اما برنامه دانشگاه این است كه در صورت ادامه دار بودن تعطیلات، داورها به صورت مجازی و استاد راهنما و دانشجو به صورت حضوری در اتاق های ایزوله كه از قبل در نظر گرفته شده، حضور یابند و جلسه دفاع به این شكل اجرا شود.
وی افزود: روند برگزاری جلسه نیز به این صورت است كه دانشجو پاور پوینت خودرا ارائه می كند، همانجا دوربین ضبط و آنرا به داورانی كه در منازلشان به صورت مجازی حضور دارند، مخابره می كند. در نهایت نمره مورد نظر در فرمهایی كه به صورت الكترونیكی در اختیار استاد راهنما و داوران است، داده می شود.

1399/01/12
14:56:45
5.0 / 5
2895
تگهای خبر: سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳