قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشگاه خواجه نصیر خبر داد؛

تجهیز آشپزخانه های دانشگاه به دستگاه های اتوماتیك ظرفشویی

تجهیز آشپزخانه های دانشگاه به دستگاه های اتوماتیك ظرفشویی

به گزارش قائم معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر از تجهیز آشپزخانه های این دانشگاه به دستگاه های اتوماتیك ظرفشویی و حذف روش شستشوی سنتی اطلاع داد.عبدالمجید خشنود در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد برنامه های این معاونت در سال ۹۹، اظهار داشت: فارغ از برنامه های سال بعد، در شرایط كنونی و نظر به تعطیلی دانشگاه ها به دلیل شیوع كرونا، در تلاش هستیم در حوزه بحث تغذیه و رستوران ها، دستگاه های اتوماتیك ظرفشویی را جایگزین نماییم.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اضافه كرد: متاسفانه در رستوران های دانشگاه همچنان از روش شستشوی سنتی استفاده می شود، با این وجود اما با تعطیلی رستوران ها در شرایط كنونی، تلاش می نماییم بزودی این دستگاه ها را تهیه و رستوران هایمان را به آن تجهیز نماییم.
خوشنود ضمن اشاره به اینكه این اقدام به منظور ارتقا وضعیت نظافت رستوران ها صورت می گیرد، خاطرنشان كرد: یكی از گام های مهمی كه در جهت این اقدام برداشته شده این است كه در یكی از رستوران های بزرگ دانشگاه كه در واقع، مركز پخت غذای خوابگاه ها هم به حساب می آید، كار نصب این تجهیزات را شروع كرده ایم.
وی اظهار داشت: مبحث دیگر كه از سال ۹۷ شروع و آنرا در سال ۹۸ هم دنبال كردیم و تصمیم داریم در سال ۹۹ با جدیت ادامه دهیم، بحث استقرار نظام ایمنی و سلامت است كه خوشبختانه مراحل تكمیل آن در دست اجراست.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه خواجه نصیر با ابراز امیدواری نسبت به تكمیل این كار و متعاقب آن، دریافت استانداردهای ارگان ها و نهادهای معتبر، اضافه كرد: هرچند هنوز با ایده آل مد نظرمان فاصله داریم، اما گامهای بزرگ و موثری در این راستا برداشته شده است.
خوشنود افزود: در همین جهت با عنایت به همكاری یكی از شركت های ایمنی و سلامت با دانشگاه خواجه نصیر، دوره های آموزشی برای كاركنان برگزار شده است. همینطور فضاسازی، رنگ آمیزی، حذف موكت و جایگزینی سرامیك به منظور ارتقای بهداشت و سلامت دانشجویان همچون اقدامات موثر در بازسازی و نوسازی سراهای دانشجویی به حساب می آید.
وی اضافه كرد: به منظور بهبود وضعیت سلف سرویس، خوابگاه های خودگردان و سرویسهای رفت و آمد اقدامات خوبی در سال۹۸ صورت گرفت كه در سال ۹۹ هم ادامه دارد.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه خواجه نصیر اظهار داشت: امیدواریم كه در سال ۹۹، جهش خوبی را در مورد استقرار نظام ایمنی و سلامت در اماكن مختلف دانشجویی؛ هم رستوران ها و هم خوابگاه ها شاهد باشیم.

1399/01/23
13:53:24
5.0 / 5
2872
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دستگاه , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲