قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

مجازی سازی آموزش علوم پزشكی در اولویت وزارت بهداشت

مجازی سازی آموزش علوم پزشكی در اولویت وزارت بهداشت

به گزارش قائم معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: سیاست های تحول و نوآوری در آموزش پزشكی در شرایط كرونا با كمترین تغییر پیگیری می شود و برای حوزه های مجازی سازی سیاست های بیشتری در نظر گرفته شده است.دکتر علی اکبر حق دوست در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تاثیر شرایط کروناویروس بر برنامه های عادی دانشگاه های علوم پزشکی و سیاست های تحول و نوآوری آموزش پزشکی اظهار داشت: سیاست های تحول و نوآوری تغییر داده نشده است اما تاثیر آن در حوزه هایی که با این مساله مرتبط می باشد مشخص است.
وی اظهار داشت: بعنوان نمونه سیاست مجازی سازی به دنبال شیوع کروناویروس تسریع شده است و الان همه دانشگاه های علوم پزشکی این مساله را به شدت پیگیری می کنند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اشاره کرد: توسعه مجازی سازی باعث شده است که با سرعت بیشتری فرآیندها مجازی سازی شوند تا برای مهرماه با توان قوی تری ظاهر بشویم.
وی از تاثیر مجازی سازی بر حوزه آموزش پزشکی بعنوان یک نقطه عطف در آموزش نام برد و اظهار داشت: در نخستین گام یک نقطه عطف مهم در آموزش پزشکی خواهیم داشت و همایش آموزش پزشکی و جشنواره شهید مطهری بعنوان مهمترین گردهمایی سالانه آموزش پزشکی که به سبب شیوع کروناویروس قرار بود در اردیبهشت ماه اجرا شود احتمالاً مجازی اجرا شود.
حق دوست اظهار داشت: برگزاری مجازی همایش آموزش پزشکی یک تجربه مهمست که مسیر خیلی از همایش ها را در آینده تغییر می دهد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت تصریح کرد: سیاست های تحول و نوآوری آموزش پزشکی در حیطه های مختلف ادامه دارد اما برای نمونه ممکنست در بحث مرجعیت که نیازمند بحث های طولانی مدت است کمی آرام تر از گذشته پیش برود. اما حوزه های بین المللی سازی دانشگاه های علوم پزشکی با سیاست بسته های تحولی با کمترین تحولات انجام می شود و برنامه های دانشگاه ها بر اساس شرایط جدید بازبینی می شود.


منبع:

1399/02/16
14:03:34
5.0 / 5
2546
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم