قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رهبر معظم انقلاب اسلامی:

دولت جوان حزب اللهی علاج مشكلات كشور است

دولت جوان حزب اللهی علاج مشكلات كشور است

به گزارش قائم رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: دولت جوان و حزب اللهی یك دولت پای كار، آماده و با نشاط است كه علاج مشكلات است و می تواند كشور را از راه های دشوار عبور دهد.به گزارش قائم به نقل از مهر، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در نشستی تصویری با مجموعه ای از جوانان دانشجو و تشکلهای دانشگاهی، با اشاره به واقعیت های امیدآفرین کشور در مقابله با جبهه ظلم و کفر و استکبار، جوانان و دانشجویان را به برافراشته نگه داشتن پرچم حقیقی آرمانخواهی و مطالبه گری فراخواندند و به بیان ده سفارش مهم درباره مسائلی نظیر تفکیک مطالبه گری با پرخاش و بدگویی، لزوم گفتمان سازی، تلاش برای بسط جبهه انقلاب بوسیله یارگیری، اصالت ندادن به اختلاف سلیقه ها، مرزبندی با تردیدافکنان در مبانی انقلاب، تاکید بر پیشرفت علمی، هوشیاری در مقابل سرمایه گذاری دشمن بر روی جوانان و همین طور تبیین مفهوم صحیح دولتِ جوان و انقلابی پرداختند.
رهبر انقلاب اسلامی با سپاس از پروردگار به دلیل استمرار برگزاری جلسه رمضانی هرساله با دانشجویان آن هم در شرایط کرونا، سخنان دانشجویان را خوب، پخته و سنجیده خواندند و گفتند: سطح مباحث در مقایسه با جلسات مشابه قبل بالاتر بود که نشان داده است روی موضوعات فکر و کار شده است.
ایشان با اشاره به سئوالات و ابهامات دانشجویان در این نشست همچون درباب منصوبان و یا دستگاه های در رابطه با رهبری افزودند: پاسخ ها و توضیحات روشنی در این حوزه ها وجود دارد که طبعاً وقت جلسه، بیان همه آنها را اجازه نمی دهد اما مسئولان نمایندگی رهبری در دانشگاه ها و بخش های در رابطه با دانشجویان و دانشگاه ها در دفتر رهبری باید خودرا متعهد به پاسخگویی و رفع ابهامات بدانند.
ایشان برخی اشکالات و پیشنهادهای دانشجویان را ناشی از احاطه نداشتن به موضوع مورد بحث خواندند و افزودند: برخی پیشنهادها نیز قابلیت کار بیشتر و تصمیم گیری دارد که دفتر رهبری آنها را جزء به جزء بررسی خواهدنمود.
حضرت آیت الله خامنه ای گفت و شنود رودررو را زمینه ساز حل ابهامات و سئوالات دانستند و افزودند: خیلی از مطالب بیان شده درست بود و طرح آنها در این نشست به ایجاد گفتمان لازم و عمومی کمک می نماید.
ایشان مجموعه جوانان کشور را شامل دانشجو و غیر دانشجو، مخاطب این جلسه دانستند و تاکید کردند: اصرار مکرر بنده درباره گفت و شنود با جوانان بر این پیش فرض قطعی و تردید ناپذیر استوار است که آینده ایران متعلق به جوانان است و این قشر در آینده کوتاه یا میان مدت خیلی از مدیریت ها و مسئولیت ها را برعهده می گیرد، بدین سبب هرکس به آینده کشور علاقمند است، باید جوانان را در ساختن هرچه بهتر آینده کمک نماید.
رهبر انقلاب، طبیعت جوانی را بخش دیگری از زیرساخت منطق گفت و گو با جوانان برشمردند و گفتند: طبیعت جوان با عناصری همچون امید، ابتکار، صراحت، خطرپذیری و خستگی ناپذیری هم راه است که همه این عناصر برای اداره جامعه، ضروری و ذی قیمت هستند و بعضی از مشکلات کنونی هم ناشی از فقدان بعضی از این عناصر است.
رهبر انقلاب اسلامی گفت و شنود با جوانان را در شرایط فعلی کشور دارای اهمیتی مضاعف خواندند و افزودند: برای هرگونه تصمیم گیری و اقدام باید به موقعیت بسیار حساس و مهم کنونی کشور توجه کامل کرد.
ایشان در نگاهی کلی به موقعیت کشور خاطرنشان کردند: واقعیت این است که امروز در مقابل ایران یک جبهه وسیع و عظیم ظلم و کفر و استکبار وجود دارد که در تلاش است با هر وسیله و ترفند و امکانات، نظام اسلامی را وادار به عقب نشینی و تسلیم کند که اگر این هدف محقق شود، برای آینده کشور بسیار گران تمام خواهد شد که البته به فضل الهی و هوشیاری و ایستادگی مردم، جبهه استکبار در این هدف ناکام خواهد ماند.
رهبر انقلاب هدف اصلی دشمنان از مقابله با ملت ایران را جلوگیری از ایجاد یک الگوی جذاب برای ملت ها دانستند و افزودند: باید متوجه بود که جمهوری اسلامی در کوران نبرد سیاسی، فکری، جنگ نرم و احیاناً برخوردهای سخت با جبهه مستکبران قرار داشته و دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای توجه به ظرفیت بسیار بالای کشور برای مقابله و پیروزی بر جبهه قدرتمند ظلم و استکبار را واقعیتی تردیدناپذیر خواندند و گفتند: تجربیات نظامی و غیرنظامی ۴۰ سال اخیر به خوبی ثابت می کند ملت عزیز ایران ظرفیت پیروزی بر دشمنان عنود خودرا دارد.
ایشان سرعت افزون تر حرکت علمی ایران در قیاس با متوسط جهانی، وجود مجموعه ای عظیم از جوانان پایبند به مبانی دینی، اعتقادی و فرهنگیِ نظام و حضور تحسین برانگیز مردم در هنگام حوادث عمومی و طبیعی همچون کرونا، زلزله و سیل را نشانه های ظرفیت بالای کشور برای پیروزی در جهاد علمی، فرهنگی و اجتماعی خواندند و افزودند: در جهاد فکری نیز کارهای بسیار خوبی شده که مباحث امروز دانشجویان، گوشه ای از نتایج آن است.
رهبر انقلاب در جمع بندی این بخش از سخنانشان گفتند: مجموعه واقعیاتی که بیان شد نشان داده است نظام اسلامی در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، نظامی و دیگر زمینه ها ظرفیت بسیار بالایی برای پیروزی در مقابل جبهه دشمن دارد و این واقعیت روشن، امیدی حقیقی را در دل ها بوجود می آورد.
رهبر انقلاب اسلامی یکی دیگر از ظرفیت های بالای کشور برای مقابله با جبهه وسیع ظلم و کفر و استکبار را احساس قدرت و عزت نهادینه شده در عموم ملت ایران دانستند و گفتند: با وجود برخی منفی بافانی که منزوی و در اقلیت هستند و ضعف های خودرا به جامعه و نظام اسلامی نسبت می دهند، در کشور یک احساس عمومی و عمیقِ عزت و قدرت وجود دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید بر اینکه یکی از شگردهای مهم قدرت های استعماری و سلطه گر ایجاد حس حقارت و بی هویتی در ملت ها است، افزودند: پیروزی انقلاب اسلامی این احساس را در جوانان و ملت ایران ایجاد کرد که قادرند یک کار به ظاهر نشدنی یعنی ریشه کنی حکومت استبدادی مورد حمایت قدرت های خارجی به ویژه آمریکا را انجام دهند و دنیا را متحیر کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ایستادگی صریح و قدرتمندانه کشور در مقابل زورگویی ها و اقتدار ملی کنونی خاطرنشان کردند: البته این نکته مدنظر باشد که دشمن از کوشش برای تحقیر ملت و مخدوش کردن اعتماد نفس ملی مایوس نشده است اما با وجود کوشش های دشمن، خداوند خلاف آنرا تقدیر کرده است.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: همین قضایای مربوط به کرونا همچون نحوه مدیریت این بیماری در کشور در مقایسه با غرب، کوشش های علمی برای شناخت این ویروس و نهضت عظیم کمک مؤمنانه و همین طور پرتاب ماهواره، سبب احساس قدرت و عزت بیشتری در ملت ایران شده است.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه سخنانشان با اشاره به تأکیدهای فراوان درباره توجه به مسئله جوان، گفتند: خوشبختانه حالا توجه ویژه ای برای حضور جوان ها در بخش های مختلف به وجود آمده و به دیدگاه های آنان و حضور جوانان در مدیریت های میانی اهتمام به چشم می خورد.
حضرت آیت الله خامنه ای به برخی اقدامات خوب در محیط های دانشجویی و حوزه های علمیه نیز اشاره کردند و افزودند: طرح برخی مسائل در چارچوب مسئله محوری، پرداختن به مسائل گوناگون بین المللی، و فعالیتهای جهادیِ اعجاب انگیز همچون این اقدامات است.
ایشان همین طور گلایه نماینده گروه های جهادی را در خصوص اینکه دستگاه های تصمیم گیر از نمایندگان این گروه ها دعوت به عمل نمی آورند و دیدگاه های آنان را لحاظ نمی کنند، بجا دانستند و با اشاره به حساسیت مجموعه های جوان به موضوع واگذاری ها خاطرنشان کردند: اصل این اقدام کار خوبی بود و مسئولان را متوجه مسئولیت شان کرد، اما برخی تندروی ها هم در این حوزه انجام گرفت.
رهبر انقلاب اسلامی، پیگیری مسائل مربوط به خانواده و حوزه زن را در بعضی تشکل های خودجوش، از دیگر اقدامات خوب مجموعه های جوان برشمردند و تاکید کردند: این مساله از مسائل مهمی است که حتما باید به صورت جدی پیگیری شود برای اینکه در این حوزه یقیناً کم کاری های جدی صورت گرفته است.
حضرت آیت الله خامنه ای سپس به بیان ده سفارش کاربردی و عملی به جوانان و مجموعه های فعال دانشجویی پرداختند که خودسازی در ابعاد فردی و جمعی، اولین سفارش بود.
ایشان گفتند: بااینکه ماه مبارک رمضان به آخرین روزهای خود رسیده اما بهترین فرصت برای خودسازی بوسیله انس با قرآن، نماز با حضور و اول وقت و دعا و تضرع است و نباید با اتمام این ماه، ارتباط معنوی قطع شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه «ارتقای توانایی های فکری، تصمیم گیری و عملیاتی در جوانان» و «عبورِ سالم از لغزشگاه ها» نیازمند بنیه روحی و معنوی قوی است، افزودند: همچون این لغزشگاه ها، «ترس، تردید، احساس ضعف و انگیزه های ناسالم» است.
دومین سفارش حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان «تقویت مبانی معرفتی» بود.
ایشان با تاکید بر اینکه «انفعال» و «انحراف» دو لطمه بزرگ محیط های جوان خصوصاً دانشگاه ها است، گفتند: در ابتدای پیروزی انقلاب برخی جوانان مسلمان که دارای مبانی معرفتی قوی نبودند، جذب گروه های التقاطی شدند و در نهایت هم به روی هم میهنان خود اسلحه کشیدند و به زیر پرچم صدام رفتند اما جوانانی که مبانی قوی داشتند، محکم ایستادند.
ایشان به یک نمونه دیگر اشاره کردند و افزودند: برخی افراد در ابتدای انقلاب بسیار انقلابی عمل می کردند اما به علت مبانی ضعیف معرفتی حالا جزو پشیمان ها هستند که یکی از مسائل انقلاب حالا همین حضرات پشیمان شده هستند.
رهبر انقلاب اسلامی دعاهای صحیفه سجادیه خصوصاً دعای بیستم موسوم به دعای مکارم الاخلاق را برای تقویت مبانی معرفتی بسیار مهم ارزیابی و جوانان را به خواندن این ادعیه ی فوق العاده عمیق و تدبر در آنها دعوت نمودند.
توصیه سوم رهبر انقلاب به جوانان میهن «برافراشته نگه داشتن پرچم آرمانخواهی و مطالبه گری» بود.
ایشان مباحث امروز دانشجویان را جلوه ای از این آرمانخواهی خواندند و افزودند: ممکنست همه مطالبات قابل اجرا نباشد اما مهم این است که بازگو شود تا اصل بسیار با ارزش آرمانخواهی همچنان زنده و پرنشاط بماند و اجازه ندهد راه انقلاب گم یا منحرف شود.
رهبر انقلاب «عدالتخواهی، رفع فساد و در نهایت ایجاد تمدن اسلامی» را از مظاهر آرمانخواهی دانستند و افزودند: مطالبه گری طبعاً نوعی اعتراض و تاکید بر رفع مشکلات و نقایص موجود است اما باید جداً مراقب و هوشیار بود که نحوه بیان و ارائه مطالبات به شکلی نباشد که اعتراض به نظام تلقی شود و یا دشمن بتواند آنرا اعتراض به نظام القا کند.
حضرت آیت الله خامنه ای در بیان نکته ای دیگر در لزوم آرمانخواهی یادآور شدند: اگر جوانان مؤمن و پاک این پرچم را زمین بگذارند، ممکنست کسانی آنرا سردست بگیرند که هدفشان ضربه زدن به نظام است نه حل مشکلات مردم.
ایشان در همین زمینه افزودند: البته جریان چپ مارکسیستی دیگر در دنیا آبرویی ندارد و از فقر اندیشه ورزی، فقر سیاسی و فقر نیروی میدانی کارآمد در رنج است اما به هر حال همیشه ممکنست عده ای با تصاحب شعارهای خوب، سوءاستفاده کنند.
چهارمین سفارش مهم رهبری به جوانان و دانشجویان این بود که مطالبه گری و انتقاد و اعتراض را با پیشنهادهای خوب و قابل اجرا همراه کنید تا فایده جدی و ماندگار داشته باشد همچنان که در اسلام نیز نهی از منکر همراه امر به معروف یعنی بیان پیشنهادهای راهگشا و خوب سفارش شده است.
«ضرورت پرهیز از توأم کردن مطالبه گری با پرخاش و بدگویی» از دیگر سفارش های حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان بود.
ایشان گفتند: همیشه به مسئولان تاکید کرده ام به دانشگاه ها و جمع های جوان بروند اما بعضی از آنان می گویند در این اجتماعات، مطالبات با تخریب و بدگویی ارائه می شود بدین سبب فایده ای ندارد.
رهبر انقلاب یادآوری کردند: تخریب فضای گفتگو را می بندد، بدین سبب مطالبات را با استدلال و منطق و بدونِ پرخاش و اهانت مطرح کنید.
«گفتمان سازی در زمینه مسائل مهم نظام و راهکارهای آنها» سفارش بعدی رهبر انقلاب به مجموعه های جوانان بود
ایشان گفتند: همچون برکات اینگونه جلسات این است که مطالب بیان شده به تدریج در افکار عمومی ذهنیت و جهت گیری مشخص بوجود می آورد و در نهایت می تواند به گفتمان تبدیل و در پرتو اقبال عمومی، در انتخاب مدیریت ها تأثیرگذار شود.
رهبر انقلاب کمک رسانه ملی در این حوزه را ضرورتی تردیدناپذیر دانستند و گفتند: رسانه ملی البته بخش های جوان، شاداب و انقلابی هم دارد که در سخنان امروز دانشجویان مورد توجه قرار نگرفته بود اما به هر حال صدا و سیما باید به دیدگاه های جوانان توجه و در عرصه گفتمان سازی به آنها کمک نماید.
حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه در تبیین معنای حقیقی جوان و «دولت جوان و حزب اللهی» افزودند: مکرر گفته ام که به چنین دولتی معتقد و امیدوارم اما معنای این حرف فقط این نیست که یک جوان سی و چند ساله رئیس دولت باشد بلکه معنای دولت جوان و حزب اللهی یک دولت پای کار، آماده و با نشاط است که علاج مشکلات است و می تواند کشور را از راه های دشوار عبور دهد.
ایشان افزودند: برخی در سنین بالا نیز به معنایی جوان و پر تلاش و با نشاط هستند، مانند شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی که بیشتر از ۶۰ سال داشت اما اگر شهید نمی شد، او را تا ده سال دیگر نیز در همان مسئولیت حفظ می کردم.
ششمین سفارش رهبری به جوانان «یارگیری و گسترش جبهه انقلاب در بین کسانی بود که به مبانی پایبندند.»
ایشان افزودند: برخی به مبانی انقلاب معتقدند اما ممکنست در بعضی موارد با شما اختلاف سلیقه داشته باشند، آنها را طرد نکنید و هرچه می توانید جبهه انقلاب را با جذب اینگونه افراد وسعت دهید.
توصیه هفتم حضرت آیت الله خامنه ای به جوانان و دانشجویان، «مرزبندی صریح و با قدرت و بدون مماشات» در مقابل تردیدافکنان در مبانی انقلاب بود که نشانه های پیشرفت کشور را انکار و با تزئین دشمن، راه های غلط را بعنوان چاره مسائل کشور بیان می کنند.
ایشان تردیدافکنی را ستون فقرات کار فرهنگی دشمن و اساس کار نرم مقابل انقلاب خواندند و با تاکید بر اینکه باید در مقابل کسانی که به این کار دشمن کمک می کنند ایستاد، گفتند: با وجود هزینه های سنگینی که آمریکایی ها در طول سال های متمادی برای تزیین و القای چهره ای جذاب از خود انجام داده اند، امروز کشور و نظام آمریکا در بخش مهمی از دنیا منفورند.
رهبر انقلاب اسلامی از آتش زدن پرچم آمریکا در خیلی از کشورهای دنیا و حتی در داخل خود آمریکا بعنوان یکی از مصادیق نفرت ملت ها از این رژیم یاد کردند و افزودند: علاوه بر ملت ها، حتی رؤسای برخی دولت های همکار آمریکا نیز وقتی حرف دلشان را بیان می کنند از دولتمردان و حکومت آمریکا متنفر و به آن بی اعتماد و خونسرد هستند.
ایشان قسمتی از نفرت کنونی از آمریکا را ناشی از رفتار مسئولان فعلی آن همچون رئیس جمهور و وزیر خارجه کم مایه، پرحرف، بی منطق و مهمل گوی این رژیم دانستند و خاطرنشان کردند: البته علت نفرت از آمریکا فقط این مسئله نیست بلکه به عملکرد بلندمدت آمریکا همچون کشتار، جنایت، بی عدالتی، تروریست پروری، کمک به دولت های مستبد و بدنام، حمایت بی دریغ از ظلم بیش از پیش رژیم صهیونیستی و اخیراً مدیریت افتضاح در قضیه کرونا برمی گردد.
حضرت آیت الله خامنه ای جنگ افروزی در کشورها همچون افغانستان، عراق و سوریه را از دیگر دلیلهای منفور بودن آمریکا برشمردند و افزودند: آمریکایی ها صریحاً می گویند در سوریه نیروی نظامی پیاده کردیم چون آنجا نفت وجود دارد البته آنها نه در عراق نه در سوریه ماندنی نیستند و بطور قطع باید از آنجا بیرون بروند و بدون تردید اخراج خواهند شد.
رهبر انقلاب اسلامی در هشتمین سفارش خود با تاکید بر ادامه «پیشرفت علمی» و حفظ شتاب علمی کشور، دانشگاه ها و محیط های علمی و تحقیقاتی را به اهمیت علم در اقتدار کشور توجه دادند و گفتند: پیشرفت علمی با هدف سود کوتاه مدت شخصی ارزش چندانی ندارد. علم باید در خدمت پیشرفت کشور و گشایش افق های آینده باشد تا همچنان که چند سال قبل گفتیم به نقطه ای برسیم که پژوهشگران جهت استفاده از تازه های علمی ناگزیر از یادگیری زبان فارسی باشند.
نهمین سفارش حضرت آیت الله خامنه ای ناظر به مسئله حجاب و حیاء اسلامی در دانشگاه ها بود.
ایشان گفتند: بنده در این حوزه دغدغه دارم و خواهش می کنم که مسئولان و رؤسای دانشگاه ها و وزارتخانه های مربوط و خصوصاً خود دانشجویان و دختر خانم ها به مسئله حجاب و فاصله گذاری بین زن و مرد که مورد تاکید اسلام است اهمیت بدهند و موازین شرعی را در دانشگاه ها رعایت نمایند.
دهمین و آخرین نکته رهبر انقلاب اسلامی، «مراقبت از جوانان و جلوگیری از سربازگیری دشمن از جامعه جوان کشور» بود.
ایشان افزودند: همه و به ویژه مجموعه هایی که با مسائل جوانان سر و کار دارند بدانند همچنانکه مسئله جوان برای آینده کشور و نظام اسلامی اهمیت دارد، دشمن نیز برای تخریب و به زانو درآوردن انقلاب به آن اهمیت می دهد و برای سوءاستفاده از جوانان کار و برنامه ریزی می کند که البته در مواردی نیز برای اجرای برنامه های خود به عواملی در داخل کشور نیاز دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به نمونه هایی از طراحی دشمن برای سو استفاده از جوان ایرانی مانند وادار کردن برخی عناصر به پشت کردن به کشور و یا استفاده از افرادی بعنوان عناصر تبلیغاتی، سیاسی و تحلیل گر تاکید کردند: همه باید مراقب باشند که به سربازگیری دشمن از جامعه جوان کشور کمک نشود.
رهبر انقلاب اسلامی در آخر سخنانشان با اشاره به دعای همیشگی خود برای هدایت و سعادت جوانان و حل مشکلات اشتغال و ازدواج آنان، گفتند: به توفیق الهی و به دعای حضرت ولی عصر ارواحنا فداه مطمئناً فردای جامعه جوان ما از امروز آن بهتر خواهد بود.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی هفت تن از نمایندگان تشکل ها دانشجویی، دیدگاه ها و دغدغه های خودرا بیان نمودند. آقایان:
محمد زادمهر – دبیر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان
علی طلوعی – نماینده بسیج دانشجویی سراسر کشور
علی دهقان – دبیر اتحادیه دفتر تحکیم وحدت
علی اسکندری – دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی
محمدحسین حبیبی – مسئول گروه جهادی روح الله دانشگاه صنعتی امیرکبیر
میلاد مفاخری – نماینده نشریات دانشجویی وزارت علوم
و سجاد اسدی – دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل
بر این نکات و پیشنهادها تاکید کردند:
- لزوم گسترش خدمات آموزشی نیمه متمرکز برای تحقق عدالت آموزشی
- ضرورت در نظر گرفتن تدابیر لازم در بازار سرمایه و هدایت نقدینگی به سمت تامین مالی تولید
- پیشنهاد تشکیل شورای عالی اطلاع رسانی
- اهمیت استفاده بیشتر از ظرفیت های مردمی برای نقش آفرینی در عرصه های مختلف همچون مبارزه با استکبار، نظارت بر مسئولان و مبارزه با فساد
- ضرورت تعریف سازوکار عادلانه و عاقلانه برای جوانگرایی در عرصه های مدیریت کشور و جلوگیری از برخی آفات آن
- لزوم پاسخگویی مسئولان و بازگشت به نظام ارزشی دوران دفاع مقدس یعنی هرچه مسئولیت بیشتر، شفافیت و پاسخگویی بیشتر اما برخورداری کمتر
- انتقاد از برخی اقدامات و بیان ابهام درباب وظایف و اختیارات شورای عالی هماهنگی اقتصادی
- تاکید بر اهمیت فراهم کردن سازوکارهای قانونی برای بیان دیدگاه ها و اعتراض های مردم طبق اصل ۲۷ قانون اساسی
- ضرورت تصویب نظام انتخاباتی تناسبی برمبنای سیاستهای کلی انتخابات
- پیشنهاد فعال تر شدن صدا و سیما در مواجهه با جنگ شناختی دشمن مقابل افکار عمومی
- انتقاد از اهمال و کم کاری مسئولان متولی امور خانواده و جمعیت در عمل به وظایف
- پیشنهاد تشکیل کارگروهی برای تهیه طرح تحول کیفیت ارتقای سربازی
- ضرورت ارائه مدل مطلوب شفافیت در نهادهای عمومی و انقلابی و چگونگی نظارت بر پیشبرد راهبردهای رهبری در این مجموعه ها
- گسترش فعالیتهای دانشجویی جهادی از خدمات به مناطق محروم روستایی تا مناطق حاشیه شهرها
- پیشنهاد حضور نماینده گروه های مردمی و جهادی در ساختارهای رسمی و تصمیم گیرِ مقابله با بحران
- ضرورت توسعه ظرفیت شبکه های اجتماعی داخلی و گسترش زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات
- لزوم لطمه شناسی عملکرد شوراهای عالی فضای مجازی و انقلاب فرهنگی
- ضرورت تبیین نسبت نظری جمهوری اسلامی با مقولاتی مثل سرمایه و ساختارهای آن، هنر و رسانه، و خصوصی سازی در آموزش و بهداشت
- انتقاد از گره زدن حل مسائل کشور به سیاست خارجی در سال های اخیر
- انتقاد از غافلگیر کردن مردم از جانب دولت در قضیه افزایش قیمت بنزین
- و ضرورت الگو قرار دادن مشی سیاسی و مدیریتی شهید سلیمانی بعنوان نمونه اعلای عقلانیت انقلابی برای اداره بخشهای مختلف کشور.


منبع:

1399/02/29
11:46:46
5.0 / 5
2436
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲