قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در نامه ای به ریاست دانشگاه؛

شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت خواهان تعویق امتحانات شد

شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت خواهان تعویق امتحانات شد

قائم: شورای صنفی دانشگاه علم و صنعت در نامه ای به رئیس این دانشگاه، خواهان تعویق امتحانات و افزودن ۲ الی ۳ هفته به تقویم آموزشی شد.به گزارش قائم به نقل از مهر، شورای صنفی دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در نامه ای به ریاست دانشگاه، خواهان تعویق امتحانات شده است. این شورا با راه اندازی کمپینی نسبت به برگزاری امتحانات طبق تقویم آموزشی اعتراض کرده و امضا کنندگان آن خواهان افزودن ۲ الی ۳ هفته به تقویم آموزشی دانشگاه بدون برگزاری کلاس های درسی هستند.
متن نامه شورای صنفی خطاب به رئیس دانشگاه به شرح زیر است؛
باسمه تعالی
جناب آقای دکتر ذاکری، ریاست محترم دانشگاه علم و صنعت ایران
با سلام؛
همانطور که مستحضرید، نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۹ همزمان با شیوع بیماری کرونا و اعمال قرنطینه سراسری آغاز گردید؛ فلذا تصمیم دانشگاه در خصوص ادامه ترم تحصیلی با محدودیت های ستاد ملی کرونا همسو و بعد از آن خدمات آموزشی دانشگاه به صورت مجازی عرضه شد.
از همان روزهای اول دانشجویان و اساتید محترم با مشکلات و معضلات فراوانی روبرو بودند، اما دانشگاه به ریاست شما این دفعه هم سیاست همیشگی خویش را در پیش گرفت، از مواضع خود کوتاه نیامد و بهترین چاره را در ادامه ترم تحصیلی به صورت مجازی دانست.
با این وجود، نه تنها مشکلات برطرف نشد بلکه با به آخر رسیدن ترم جاری فرصتی جهت اصلاح اشتباهات باقی نماند و هر دو قشر دانشجو و استاد متضرر گشتند.
اکنون با نزدیک شدن به ایام امتحانات علاوه بر مشکلات عرضه خدمات آموزشی، از لحاظ کیفی و کمی، مشکل زمان برگزاری امتحانات هم به دغدغه های دانشجویان افزوده شده است.
با توجه به وضعیت نابسامان بهداشتی حاکم بر جامعه و همینطور بازدهی پایین برگزاری کلاس های مجازی، حجم زیاد مطالب درسی و فشار ناشی از تعریف تکالیف و تمارین بیش از اندازه معمول، این دفعه درخواست دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در خصوص تغییر زمان برگزاری امتحانات آخر ترم به صورت کاملاً اعتراضی بوده و به جد بر آن شده اند تا با شورای صنفی هم صدا شوند و خواسته خویش را به گوش مسئولین دانشگاه برسانند.
در نهایت شورای صنفی دانشجویان اعلام می دارد امضا کنندگان این نامه، به برگزاری امتحانات طبق تقویم آموزشی معترض هستند و خواسته اصلی ایشان افزودن ۲ الی ۳ هفته به تقویم آموزشی دانشگاه بدون برگزاری کلاس های درسی می باشد، که با عنایت به افت کیفیت عرضه خدمات آموزشی مجازی نسبت به حضوری و عدم ثبات شرایط بهداشتی لازم الاجراست.
همچنین دانشگاه باید هرچه سریع تر موضع خویش را در قبال نحوه برگزاری امتحانات، با عنایت به شرایط بهداشتی جامعه و همینطور سلامتی دانشجویان اتخاذ کند و به صورت رسمی به اطلاع دانشجویان برساند.


منبع:

1399/03/03
22:16:30
5.0 / 5
2179
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳