قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
ابتكار محققان سنگاپوری؛

تزریق انسولین با آهن ربا ساده و بدون درد شد

تزریق انسولین با آهن ربا ساده و بدون درد شد

قائم: تعدادی از محققان سنگاپوری روش جدیدی را برای تزریق انسولین با بهره گیری از آهن ربا ابداع نموده اند كه درد و رنج این كار را می كاهد.به گزارش قائم به نقل از نیواطلس، در این روش که الهام گرفته از طب سنتی چین است، از آهن ربا برای جمع کردن پوست و وارد آوردن فشاری مختصر به آن استفاده می شود و از این طریق مسیری برای انتقال انسولین به داخل بدن به روشی ایمن و مؤثر ابداع می شود.
در طب سنتی چینی با مالش مداوم و آرام پوست و ماهیچه ها منافذی بر روی آنها برای انتقال دارو و تزریق بدون درد و سوزش ایجاد می شود. پژوهشگران سنگاپوری برای تکمیل این روش از دو آهن ربا برای فشار آوردن به قسمتی از این پوست و تا کردن آن و در نهایت ایجاد منفذی برای تزریق میکروسکوپی انسولین بهره برده اند.
استفاده آزمایشی از این روش بر روی موش ها موفق بوده و انتقال ساده و آرام و بی دردسر دارو به بدن این حیوانات را ممکن کرده است. حجم انسولین و دیگر داروهایی که از این طریق قابل انتقال به بدن است مشابه با ریزسوزن هایی است که بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرد. از طرف دیگر کارآیی این روش در دراز مدت ۴۰ برابر بیشتر از سایر روش های سنتی انتقال دارو به بدن است.
انتقال انسولین به بدن به این شیوه سبب توزیع آهسته و منظم آن در بدن شده و اثر موسوم به هیپوگلیسمی تزریق انسولین که ناشی از فعال شدن و پخش سریع آن در بدن است را خنثی می کند.
مهم ترین علایم هیپوگلیسمی عبارتند از احساس ضعف یا گرسنگی، رنگ پریدگی، عرق سرد، تپش قلب، سرگیجه، گیجی، خواب آلودگی و در صورتیکه به این علایم توجه نشود و عوارض ادامه پیدا کند، خطر بیهوشی و حتی مرگ وجود دارد.


منبع:

1399/05/16
22:58:19
5.0 / 5
2124
تگهای خبر: دین , طب سنتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم