قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها خبر داد

مجوز رسمی قطعی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی صادر شد

مجوز رسمی قطعی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی صادر شد

به گزارش قائم رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: با تصویب شورای گسترش و برنامه ریزی وزارت علوم مجوز رسمی قطعی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی صادر شد.به گزارش قائم به نقل از نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی رئیس هیئت امنای پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی اظهار داشت: با تصویب شورای گسترش و برنامه ریزی وزارت علوم و فناوری «مجوز رسمی قطعی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی» صادر شد.
وی اضافه کرد: با عنایت و توجهات حضرت ولی عصر (عج) سرانجام بعد از سال ها تلاش و پیگیری همکاران در پژوهشگاه، شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم و فناوری «مجوز رسمی قطعی پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی» را صادر کرد.
وی در ادامه اضافه کرد: این پژوهشگاه وابسته به دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بوده و متشکل از سه پژوهشکده مطالعات معارف اسلامی؛ پژوهشکده علم و دین و پژوهشکده فرهنگ و دین است که هر کدام از پژوهشکده ها سه گروه پژوهشی دارد.
رستمی افزود: این پژوهشگاه بیشتر از دو دهه فعالیت در عرصه انجام مطالعات، پژوهش و تدوین بیشتر از ۱۵۰ عنوان کتاب؛ برگزاری، مشارکت و حمایت بیشتر از ۳۰ همایش علمی-پژوهشی؛ انتشار ۳ فصلنامه علمی- پژوهشی با عناوین «معرفت در دانشگاه اسلامی»، «فرهنگ در دانشگاه اسلامی» و «مدیریت در دانشگاه اسلامی»؛ پشتیبانی از رساله ها و رساله های علوم انسانی و دینی با محوریت مطالبات رهبری و بیشتر از یکصد عنوان مطالعات پیمایشی داشته است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: در این راستا رؤسای ادوار گذشته نهاد چون، حجج الاسلام صدر، قمی و محمدیان در رشد و اعتلای آن تلاشهای بسیاری داشته اند که جا دارد از زحمات آنها هم قدردانی کنم.
وی ضمن تشکر از زحمات رؤسای گذشته پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی اظهار داشت: با عنایت به لزوم و اهمیت دروس معارف اسلامی در دانشگاه ها این پژوهشگاه باید قویتر از گذشته اهداف اساسنامه پژوهشگاه را دنبال کند.


منبع:

1399/06/03
13:30:44
5.0 / 5
1813
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳