قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

تولید جاروبرقی رباتیك مجهز به سیستم ناوبری لیدار

تولید جاروبرقی رباتیك مجهز به سیستم ناوبری لیدار

به گزارش قائم یك شركت تجاری از تولید جاروبرقی های رباتیك جدیدی اطلاع داده كه از سیستم لیدار برای مسیریابی و حركت استفاده می نماید.به گزارش قائم به نقل از انگجت، شرکت آمریکایی نیتو سه جارو برقی رباتیک جدید تولید کرده که پاییز سال جاری عرضه می شوند و برای نخستین بار در آنها برای پیشگیری از برخورد با موانع از فناوری لیدار استفاده شده است.
یکی از این جاروبرقی های رباتیک معروف به نیتو دی ۱۰ دارای فیلتر HEPA هم هست که می تواند ۱۰۰ درصد مواد آلرژی زای موجود در محیط را شناسایی و جمع آوری کند.
این جاروبرقی با یک مرتبه شارژ قادر به ۱۵۰ دقیقه فعالیت است و از برسی بزرگ و هم مخزن داخلی بسیار بزرگ برای جمع آوری و نگهداری زباله ها برخوردار می باشد.
استفاده از فناوری لیدار در این جاروبرقی سبب می شود تا سرعت آن برای مسیریابی ۳۰ درصد بیشتر از ربات های رقیب باشد. ربات های جاروبرقی عادی معمولاً از دوربین برای یافتن مسیر و شناسایی موانع استفاده می نمایند که سبب می شود سرعت زیادی نداشته باشند.
حالت دی شکل این ربات جارو برقی عبور آن از کنار موانع و لبه ها را هم تسهیل می کند و توانایی آن برای پاکسازی گوشه های اتاق ها و سالن ها در منازل و محل های کار را تا ۷۰ درصد بیشتر می کند.
یک اپلیکیشن هم برای این جارو برقی تولید شده که تنظیم جاروبرقی برای پاکسازی محیط را در شش مرحله ممکن می کند. این جارو برقی با دستیارهای صوتی الکسا، سیری و گوگل سازگاری دارد و می توان آنرا برای پاکسازی سریع و عادی به کار گرفت.
این شرکت دو جاروبرقی رباتیک دیگر به نامهای نیتو دی ۹ و نیتو دی ۸ تولید کرده که هر دو مجهز به فناوری مسیریابی لیزری هستند و با هر بار شارژ به ترتیب ۱۲۰ و ۹۰ دقیقه کار می کنند. قیمت این جاروبرقی ها هنوز اعلام نشده، اما قطعا بیشتر از ۸۰۰ دلار ارزش خواهند داشت.


منبع:

1399/06/16
22:45:20
5.0 / 5
2391
تگهای خبر: سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱