قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

نخستین تجربه رحمتی باخت بود

نخستین تجربه رحمتی باخت بود

به گزارش قائم تیم فوتبال شهرخودرو در نخستین تجربه مربی گری مهدی رحمتی با یك گل مغلوب الاهلی شد تا شانس صعود این تیم به مرحله بعد كمرنگ تر از قبل شود.گزارش ایسنا، لیگ قهرمانان آسیا بعد از وقفه ای بلندمدت از ساعت ۱۹: ۳۰ با دیدار شهرخودرو و الاهلی امارات در قطر شروع شد که این دیدار در انتها با تک گل راشد در دقیقه ۷۵ به سود نماینده امارات به پایان رسید تا شانس صعود شهرخودرو کمرنگ تر از قبل شود.

نیمه اول

نماینده امارات بازی را هجومی تر و با در اختیار گرفتن توپ و میدان شروع کرد و چند خطر نصفه و نیمه را هم روی دروازه شهرخودرو ایجاد کرد اما جدی ترین موقعیت این تیم در دقیقه ۱۱ رقم خورد. پاس در عمق مدافع الاهلی به احمد خلیل رسید و او با سر توپ را در اختیار النقبی داد که ضربه روی پا این بازیکن با واکنش صفائیان به کرنر رفت. در ادامه الاهلی می توانست به گل برسد که ضربه سر احمد خلیل با اختلاف کمی به بیرون رفت.

پس از این، بازیکنان شهرخودرو با پاسکاری در زمین خودی تلاش در مدیریت بازی داشتند و البته نحوه بازی آنها نشان می داد نماینده ایران توان حمله به دروازه الاهلی را ندارد. از دقیقه ۳۰ به بعد بازی هم این الاهلی بود که توپ و میدان را در اختیار داشت و توانست توپ را چند بار به پشت محوطه جریمه حریف برساند اما بی دقتی در پاس های آخر مانع از ایجاد موقعیت خطرناک روی دروازه صفائیان می شد.

سرانجام تلاش دو تیم در انتها این نیمه فایده نداشت تا بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کند.

نیمه دوم

شهرخودرو بازی را هجومی تر شروع کرد و بارها از سمت راست روی دروازه الاهلی حمله کرد و توسط حسن جعفری و محمدرضا خلعتبری روی دروازه حریف خطرساز شد اما بی دقتی در پاس های آخر مانع از رسیدن توپ به مهاجمان می شد. در ۱۵ دقیقه ابتدایی این بازیکنان شهرخودرو بودند که جنگ میانه میدان را از حریف بردند.

در ادامه و بر خلاف جریان بازی و با نفوذ بازیکن الاهلی، توپ به احمد خلیل رسید که او با پاسی تک ضرب، النقبی را در فرصتی تک به تک با صفاییان قرار داد اما ضربه این بازیکن به شکلی خطرناک به بیرون رفت.

پس از این فرصت، نماینده امارات باردیگر توپ و میدان را در اختیار گرفت و بازیکنان شهرخودرو مجبور به عقب نشینی شدند. در این بین شاگردان رحمتی دل به ضدحملات بستند اما ضدحملات بازیکنان شهرخودرو با شوت های بی دقت سیف اللهی و صادقی هدر رفت.

در دقیقه ۶۹ حرکت انفرادی مهربان تا پشت محوطه جریمه نماینده امارات به خوبی پیشرفت که بازیکن شباب الاهلی او را با تکل متوقف کرد اما داور اعتقادی به خطا نداشت و همین مساله باعث از کوره در رفتن بازیکنان شهرخودرو همچون حسن جعفری شد.

در حالی که بازی متعادل در میانه های میدان دنبال می شد، راشد، بازیکن جوان و تعویضی الاهلی با حرکتی انفرادی از میانه زمین و از پیش رو برداشتن دو بازیکن شهرخودرو، خویش را به محوطه جریمه نماینده ایران رساند و با بغل پا دروازه صفاییان را در دقیقه ۷۵ باز کند.

بعد از این گل، محمد قاضی به جای مهربان به بازی آمد تا قوای هجومی شهرخودرو قویتر از قبل شود اما موقعیت های بوجود آمده توسط نماینده ایران با شوت های آرام خلعتبری و قاسمی نژاد به سادگی در اختیار دروازه بان الاهلی قرار گرفت.

در لحظات پایانی فشار شهرخودرو ببشتر شد و در دقیقه ۹۲، سانتر علی نعمتی از سمت چپ روی سر قاسمی نژاد نشست که ضربه سر این مهاجم با برخورد به تیرک دروازه الاهلی به بیرون رفت.

در نهایت حملات شهرخودرو در این بازی موثر نبود تا نتیجه یک بر صفر تا آخر باقی بماند و نماینده ایران بدون امتیاز در قعر جدول گروه ۲ باقی بماند.

ترکیب شهرخودرو: متین صفائیان، فرشاد فرجی، علی نعمتی، حسن جعفری، محمدعلی فرامرزی، اکبر صادقی، علی نبی زاده (سیف اللهی- ۴۳)، علی طاهران، امین قاسمی نژاد، محمدرضا خلعتبری، حسین مهربان(۷۹- محمد قاضی).

ترکیب شباب الاهلی: ماجد ناصر، محمد مرزوق، ولید عباس، عزیزجون غانییف، اسماعیل الحمادی، عبدالعزیز هیکل، احمد خلیل، عبدالله النقبی(ادواردو- ۶۵)، یوسف جابر، احمد محمد و ماجد حسن.
1399/06/24
23:14:29
5.0 / 5
1951
تگهای خبر: مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان قائم