قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس مركز سنجش دانشگاه اعلام كرد؛

جزئیات پذیرش برپایه سوابق تحصیلی در مقطع ارشد دانشگاه آزاد

جزئیات پذیرش برپایه سوابق تحصیلی در مقطع ارشد دانشگاه آزاد

به گزارش قائم رئیس مركز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات پذیرش برپایه سوابق تحصیلی در مقطع كارشناسی ارشد را اعلام نمود.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد، بهروز طهماسب کاظمی با عرضه توضیحاتی در مورد پذیرش بر مبنای سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: مبحث پذیرش بر مبنای سوابق تحصیلی کارشناسی ارشد در سال ۱۴۰۰ -۱۳۹۹ پیش از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد عنوان شد و با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مقرر شد امکان ثبت نام داوطلبان بر مبنای سوابق تحصیلی دوره کارشناسی ارشد فراهم گردد.
وی با اشاره به اینکه این اقدام با عنایت به وضعیت بوجود آمده ناشی از شیوع کرونا در کشور و نگرانی داوطلبان انجام شد، تصریح کرد: همینطور عدم حضور بیشتر از ۳۰ درصد داوطلبان در زمان برگزاری آزمون سبب شد تا شورای سنجش و پذیرش برای از دست نرفتن فرصت تحصیل برای داوطلبان، شرایطی را فراهم آورد تا ظرفیت های خالی در دوره های تحصیلات تکمیلی کامل شود.
طهماسب کاظمی با اشاره به اینکه شورای سنجش و پذیرش برای اجرای این مورد از ستاد ملی مقابله با کرونا کسب تکلیف کرده است، اظهار داشت: بعد از پیگیری های انجام شده، ستاد ملی مقابله با کرونا پذیرش برپایه سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را مجاز اعلام نمود و همینطور مقرر شد تا از راه مجلس شورای اسلامی تغییراتی در نحوه پذیرش دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی برای ۱۴۰۱-۱۴۰۰ صورت گیرد و با پیگیری و ساماندهی شرایطی فراهم گردد تا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری اختیارات واحدهای دانشگاهی بیشتر شود.
وی افزود: با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص پذیرش بر مبنای سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد برای سال ۱۴۰۰-۱۳۹۹، مقرر شد یک کارگروه فنی تشکیل شده تا ملاحظات فنی بررسی و در نهایت متقاضیان در دانشگاه جذب شوند.
رئیس مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی زیرساخت های لازم در مرکز سنجش و پذیرش برای این مورد آماده شده و بعد از تشکیل کمیته تخصصی در چند روز آینده ملاحظات فنی بررسی و هماهنگی های لازم صورت خواهد گرفت تا عملیات جذب داوطلبان در پذیرش بر مبنای سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد صورت گیرد.
طهماسب کاظمی تصریح کرد: مبحث برقراری عدالت آموزشی بسیار برای دانشگاه آزاد اسلامی حائز اهمیت می باشد و در تلاش هستیم تا تمام شرایط لازم برای برقرای عدالت آموزشی بین متقاضیان پذیرش بر مبنای سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه آزاد اسلامی را فراهم نماییم. مدیریت این امر بسیار ویژه خواهد بود.
وی در انتها تصریح کرد: بعد از انجام تمام ملاحظات فنی و اطمینان از برقراری عدالت آموزشی بزودی نحوه اجرا و شرایط پذیرش داوطلبان بر مبنای سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اعلام خواهد شد.

1399/08/15
12:10:55
5.0 / 5
1382
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم