قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس سازمان امور دانشجویان اعلام كرد؛

ملاك اصلی اعطای مجوز پذیرش دانشجوی خارجی به دانشگاهها

ملاك اصلی اعطای مجوز پذیرش دانشجوی خارجی به دانشگاهها

به گزارش قائم معاون وزیر علوم اشاره كرد: در جذب دانشجوی بین المللی به توانایی های دانشگاهها توجه شده است و كیفیت آموزش و پژوهش ملاك اصلی اعطای مجوز در این عرصه بوده است.


به گزارش قائم به نقل از مهر، با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، آیین تجلیل از خدمات عبدالحمید علیزاده، مدیرکل سابق امور دانشجویان غیر ایرانی و معارفه افشین آخوند زاده، سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی این سازمان اجرا شد.
مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در آغاز این مراسم اظهار داشت: جذب دانشجوی بین المللی از نقاط قوت و موفقیت های وزارت علوم و سازمان امور دانشجویان در دوره جدید است که این موفقیت حاصل همکاری دانشگاهها است.
وی اضافه کرد: جذب دانشجوی بین المللی از اهداف نظام آموزش عالی در برنامه ششم توسعه است و امروزه همه مسئولان دانشگاهی به اهمیت آن واقف هستند و جذب بیشتر دانشجوی خارجی از دغدغه های روسای دانشگاههاست.
معاون وزیر علوم اشاره کرد: در جذب دانشجوی بین المللی به توانایی های دانشگاهها توجه شده است و کیفیت آموزش و پژوهش ملاک اصلی اعطای مجوز در این عرصه بوده است.
وی با اشاره به اینکه الان ۴۶ دانشگاه مجوز پذیرش دانشجوی خارجی دارند و در این عرصه فعالیت می نمایند اظهار داشت: تا تحقق اهداف برنامه ششم در موضوع پذیرش دانشجوی خارجی فاصله اندکی باقی مانده است.
در ادامه این جلسه عبدالحمید علیزاده، مدیرکل سابق امور دانشجویان غیر ایرانی گزارشی از اقدامات خود ارائه کرد که تدوین چندین بخشنامه اساسی درباب جذب دانشجویان غیر ایرانی، الکترونیکی کردن ارائه خدمات به دانشجویان، واگذاری مسائل اجرائی به دانشگاهها و ایجاد مراکز آموزش زبان فارسی در ۴۳ دانشگاه، محور این گزارش بود.
در ادامه این مراسم، افشین آخوند زاده، سرپرست اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی با اشاره به حدود یک دهه سابقه خود در امور بین الملل و حوزه جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه تهران، ابراز امید واری کرد در راه تحقق اهداف سازمان امور دانشجویان در این عرصه موثر باشد.


منبع:

1399/08/19
22:53:41
5.0 / 5
980
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دكتر , دین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم