قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه اصفهان ؛

الحاق 3 مركز آموزش عالی به دانشگاههای مادر اصفهان

الحاق 3 مركز آموزش عالی به دانشگاههای مادر اصفهان

قائم: رئیس دانشگاه اصفهان از الحاق 3 مركز آموزش عالی استان اصفهان به دو دانشگاه اصفهان و صنعتی اصفهان ذیل طرح ساماندهی مراكز آموزش عالی آگاهی داد.هوشنگ طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ساماندهی مراکز آموزش عالی در استان اصفهان بر طبق طرح ساماندهی مؤسسات و مراکز آموزش عالی توضیح داد و اظهار داشت: بر طبق این طرح مقرر است ۳ دانشکده فنی مهندسی گلپایگان، دانشکده ریاضی و کامپیوتر خوانسار و مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی شهرضا به دو دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان ملحق شوند.
وی اضافه کرد: به همین دلیل دانشکده خوانسار و شهر رضا به دانشگاه اصفهان و دانشکده فنی مهندسی گلپایگان به دانشگاه صنعتی اصفهان ملحق خواهد شد.
رئیس دانشگاه اصفهان با تاکید بر اینکه قرار نیست ردیف های بودجه ای هیچ کدام از این دانشکده ها حذف شود، اظهار داشت: این سه مرکز در واقع پردیس هایی هستند که به قوت خودشان باقی خواهند ماند و فقط مدیریت سیستمی آنها با دانشگاه های معین استان خواهد بود.
طالبی همین طور درباره طرح جدید وزارت علوم برای مدیریت استانی آموزش عالی نیز توضیح داد و اظهار داشت: بر طبق این طرح مقرر است یک شورایی در وزارتخانه ایجاد شود به نام شورای مدیریت استانی آموزش عالی که رئیس این شورا مقام وزارت است و ۷ نفر از رؤسای دانشگاه های سراسر کشور همچون رئیس دانشگاه علمی کاربردی، رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای، پیام نور و رئیس دانشگاه آزاد اعضای شورا را می سازند.
وی در ادامه اشاره کرد: در هر استانی برخی از دانشگاه ها بعنوان دانشگاه معین انتخاب شده اند و رئیس آن دانشگاه باید شورای مدیریت استانی را تشکیل دهند که اعضای این شورا در استانها، دانشگاه های دولتی هستند و یک نماینده از هر یک از زیر نظام های آموزش عالی همچون دانشگاه پیام نور، علمی کاربردی و فنی و حرفه ای حضور دارند.
رئیس دانشگاه اصفهان اشاره کرد: در این شورای استانی مسائل مختلفی چون ماموریت گرا کردن آموزش عالی، ظرفیت ها و نیازها، هماهنگی در مسائل آموزش عالی استانی همچون ظرفیت های دانشجویی و همین طور ظرفیت دانشگاهی برای پذیرش دانشجو مورد بررسی قرار می گیرد.


منبع:

1399/09/10
16:00:25
5.0 / 5
1508
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم