قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
در دیدار با مقام ایتالیایی مطرح شد؛

گسترش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های ایتالیا

گسترش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های ایتالیا

قائم: معاون مرکز همکاریهای علمی بین المللی با رئیس بخش فرهنگی سفارت جمهوری ایتالیا در تهران دیدار نمود در این دیدار بر گسترش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های آن کشور تاکید گردید.به گزارش قائم به نقل از مهر، عبدالحمید علیزاده، معاون مرکز همکاریهای علمی بین المللی با یاروسلاوا رومانوآ، دبیراول و رئیس بخش فرهنگی سفارت جمهوری ایتالیا در تهران، ملاقات و گفتگو کرد.
در این دیدار گزارش های مختصری در رابطه با وضعیت کرسی های زبان و ادبیات فارسی در چهار دانشگاه بزرگ ایتالیا: رم، ونیز، ناپل و ایتالیا و علاقمندی وزارت عتف برای همکاری با کشور ایتالیا در زمینه بسط و گسترش زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه های آن کشور و نیز توسعه و گسترش زبان فارسی و کرسی های زبان فارسی و ایرانشناسی در ایتالیا شد.
در این جلسه همین طور گزارشی از فعالیت ها و همکاریهای بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ایتالیا در ضمن سالهای اخیر عنوان شد. معاون مرکز همکاریهای علمی بین المللی در این جلسه، ضمن اشاره بر تجربیات موفق کشورمان در ارتباط با همکاریهای علمی، پژوهشی با سایر کشورها همچون آلمان، اتریش و مجارستان در اجرای پروزه های مشترک تحقیقاتی از طرف پژوهشگران دو کشور، تبادل دانشجویان و پژوهشگران و نیز برنامه بورس Cotutelle یا دوره های تحصیلی منجر به ستاندن دو مدرک تحصیلی(dual degree program)، اشاره نمود.
علیزاده، با اشاره به توانمندی ها و دستاوردهای بزرگ علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران برای «میزبانی رویداد روز علم ایران و ایتالیا» اعلام آمادگی کرد. وی همین طور ابراز امیدواری کرد تا در آینده ای نه چندان دور، با برگزاری کنفرانسی متشکل از روسای دانشگاه های برتر ایتالیا و ایران، تا زمینه های توسعه و تحکیم همکاریهای علمی را مورد بحث و برنامه ریزی قرار گیرد.

1399/09/23
13:28:23
5.0 / 5
1265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان قائم