قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
رئیس دانشگاه صنعتی امیر كبیر:

ارتباط بین حوزه دفاعی و دانشگاهی كاهش یافته است

ارتباط بین حوزه دفاعی و دانشگاهی كاهش یافته است

به گزارش قائم رئیس دانشگاه امیر کبیر اظهار داشت: در مقایسه با زمان دفاع مقدس، دانشگاه ها و واحدهای تحقیقاتی نظامی کشور رشد بسیار خوبی داشته اند اما متأسفانه ارتباط بین حوزه دفاع و دانشگاهی کاهش پیدا کرده است.به گزارش قائم به نقل از مهر، به نقل از شورایعالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۴۱ ستاد نقشه جامع علمی کشور به ریاست سعید رضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی و با حضور دکتر ظریف وزیر امور خارجه، امیر حاتمی وزیر دفاع، سردار قرائی آشتیانی جانشین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید.
احمد معتمدی تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی تمام توان دانشگاه ها برای کمک به نیروهای دفاع مقدس به کار گرفته شد و کارهای بزرگی آن زمان با این همکاری و تعامل انجام شد.
وی افزود: در مقایسه با زمان دفاع مقدس، دانشگاه ها و واحدهای تحقیقاتی نظامی کشور رشد و پیشرفت بسیار خوبی داشته اند اما متأسفانه ارتباط بین حوزه دفاع و دانشگاهی کاهش پیدا کرده است.
رئیس دانشگاه امیرکبیر پیشنهاد داد: نقش دانشگاه و جامعه علمی در سند علمی، دفاعی و امنیتی کشور ولو در اجرا هم لحاظ شود.
دکتر معتمدی افزود: گاهی مشاهده می شود فعالیت ها در حوزه آموزشی دفاع در عرض هم است که برای اصلاح نیاز است از فعالیتهای موازی در این عرصه جلوگیری شود.


منبع:

1399/10/05
00:50:58
5.0 / 5
951
تگهای خبر: آموزش , امنیت , دكتر , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲