قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
با تعلیق حساب كاربری؛

شبكه های اجتماعی آمریكا بر ضد ترامپ و حامیانش متحد شدند

شبكه های اجتماعی آمریكا بر ضد ترامپ و حامیانش متحد شدند

قائم: مشهورترین شبکه های اجتماعی در آمریکا حساب های دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده را برای مدت های مختلفی تعلیق کرده اند.به گزارش قائم به نقل از انگجت، روز گذشته دونالد ترامپ با ارسال پیام هایی در توئیتر و فیسبوک حامیان خودرا به اعتراض در مقابل کنگره و برگزاری تظاهرات برای اعتراض به آنچه که وی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری می داند، دعوت کرد.
به دنبال تسخیر کنگره توسط حامیان ترامپ و رفتار خشونت آمیز آنها در قبال پلیس و نیروهای امنیتی، رئیس جمهور آمریکا در توئیت های بعدی خود بااینکه خواهان آرامش شد، اما از حامیان خود نخواست که از حضور در کنگره اجتناب کنند و حتی آنها را به بازگشت به منازلشان دعوت نکرد.
در نتیجه توئیتر ابتدا بازنشر و لایک توئیت های مروج خشونت ترامپ را ممنوع کرد و سپس دسترسی وی به حساب کاربری اش را به مدت ۱۲ ساعت تعلیق کرد و هشدار داد اگر ترامپ باز هم قوانین توئیتر را نقض کند، این دفعه حساب کاربری وی به صورت دائمی مسدود می شود.
فیس بوک هم که تابحال چندان در مقابل ترویج خشونت توسط ترامپ مواضع سختی نگرفته بود، اعلام نمود محدودیت های تازه ای را ضد دونالد ترامپ اعمال می کند. بر این اساس ترامپ تا ۲۴ ساعت آینده حق ارسال هیچ مطلبی را در فیسبوک ندارد.
اینستاگرام هم که زیرمجموعه فیسبوک است همین محدودیت ۲۴ ساعته را ضد ترامپ اعمال کرده است.
رئیس جمهور آمریکا قبلاً ویدئویی را نیز در این شبکه های اجتماعی ارسال کرده و نتایج انتخابات را جعلی نامیده و حامیان خودرا بعنوان افرادی بسیار خاص مورد ستایش قرار داده بود. این ویدئو پس از مدتی توسط فیسبوک به سبب نگرانی از تشدید خشونت ها در آمریکا حذف شد.
فیس بوک ساعاتی قبل اطلاعیه ای صادر و اعلام نموده بود از خشونت ها در پایتخت آمریکا وحشت زده شده و این رویدادها را امری اضطراری می داند و به همین دلیل با آنها برخورد می کند. این شبکه اجتماعی اعلام نمود تمامی محتوای ارسالی در ستایش خشونت طلبان حمله کننده به کنگره و نیز در پشتیبانی از نقض حکومت نظامی روزهای آینده در واشنگتن را پاک می کند.


منبع:

1399/10/19
22:43:57
0.0 / 5
1230
تگهای خبر: امنیت , ستایش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱