قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

مسابقه دانشجویی راه و رسم فاطمی

مسابقه دانشجویی راه و رسم فاطمی

مسابقه دانشجویی راه و رسم فاطمی با محوریت کتاب زندگانی فاطمه زهرا(س) توسط حسینیه مجازی دانشجویان ایران سازمان دانشجویان انجام می شود.به گزارش قائم به نقل از سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، مسابقه دانشجویی «راه و رسم فاطمی» با محوریت کتاب زندگانی فاطمه زهرا (س) نوشته دکتر سید جعفر شهیدی به همت حسینیه مجازی دانشجویان ایران سازمان دانشجویان انجام می شود.
موضوع این کتاب گزارشی از زندگانی دختر پیامبر (ص) است و به نقل حیات طیبه زهرای مرضیه (س) می پردازد تا الگوی مناسبی برای سبک رفتاری ما در مواجهه با حوادثی از آن قبیل قرار گیرد.
نویسنده این کتاب کوشیده است تا حد امکان گزارش خودرا بر طبق سندهای دست اول و یا نزدیک به دست اول تنظیم کند تا احتمال تحریف و دست خوردگی آنها را کمتر کند.
شهیدی، مقدمه کوتاه خودرا در این اثر با آیه «نَحْنُ نَقُصُّ عَلَیکَ نَبَأَهُمْ بِالْحَقِّ» آغاز نموده و کتاب را گزارشی از سرگذشت بزرگترین بانوی اسلام، فاطمه زهرا، توصیف می کند.
در قالب مسابقه راه و رسم فاطمی، از شب شهادت تا ولادت حضرت فاطمه (س)، طی ۲۰ شب، هرشب ساعت ۲۲ قسمتی از مطالب کتاب زندگانی فاطمه زهرا (س) مرور و یک سوال مطرح می شود و از میان کسانی که به این سوالات پاسخ صحیح داده باشند، هر روز به یک دانشجو جایزه نقدی اهدا می شود.
دانشجویان برای شرکت در مسابقه مکارم الاخلاق می توانند به صفحه اینستاگرام سازمان دانشجویان به آدرس isojd@ مراجعه کنند.

1399/10/30
10:56:43
0.0 / 5
1011
تگهای خبر: اسلام , پیامبر , دكتر , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴