قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون دانشگاه فنی و حرفه ای:

راه اندازی ۳۰ آزمایشگاه مجازی و نخستین مركز نوآوری مد و لباس

راه اندازی ۳۰ آزمایشگاه مجازی و نخستین مركز نوآوری مد و لباس

به گزارش قائم معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای از طریق اندازی آزمایشگاه مجازی در نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ اطلاع داد.به گزارش قائم به نقل از مهر، محسن جهانشاهی بعدازظهر امروز در نشست خبری گزارشی از دستاوردهای این دانشگاه امسال عرضه داد.
وی بیان کرد: مسئولیت دانشگاه فنی و حرفه ای، پرورش تکنسین و مهندسین ماهری است که چرخ اقتصاد و صنعت را به درستی به حرکت درآورند.
جهانشاهی اشاره کرد: نقطه کلیدی این دانشگاه اشتغال فارغ التحصیلان آنست که هم اکنون ۶۵ تا ۷۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای در رشته خود مشغول به فعالیت هستند و این دانشگاه، بزرگترین دانشگاه جامع دولتی کشور را تشکیل می دهد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای اشاره کرد: این دانشگاه ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار دانشجوی فعال دارد. ۲۳ تا ۲۴ هزار مدرس حق التدریس و هزار تا ۱۵۰۰ کادر هیئت علمی با این دانشگاه همکاری می کنند.
وی اضافه کرد: سال جاری دکتر رحیمی معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، اجرای دوره های مهارت آموزی و مهارت ورزی دانشجویان و اساتید دیگر دانشگاه ها را به این دانشگاه واگذار کرده است.
جهان شاهی اظهار داشت: بعنوان مثال فارغ التحصیل دانشگاه تهران و یا دانشگاه های دیگر، دوره مهارتی را در این دانشگاه فرا می گیرند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای با اعلان اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای می تواند مسئولیت دوره های مهارتی آموزشی دانشجویان و حتی اساتید را برعهده بگیرد، افزود: برتری دیگر دانشگاه فنی و حرفه ای از دانشگاه های تراز یک کشور این است که ۶۰ تا ۷۰ درصد سیلابس های درسی این دانشگاه عملی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به بروز رسانی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی این دانشگاه اشاره و اشاره کرد: در سال ۹۸ و ۹۹ حدود ۲۱۰ الی ۲۲۰ میلیارد تومان دراین زمینه سرمایه گذاری شده است و هم اکنون سه هزار و چهارصد آزمایشگاه تخصصی این دانشگاه در کل کشور فعالیت می نمایند که به شبکه آزمایشگاهی شاعا وصل است و همین طور به شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی هم متصل است.
جهان شاهی با اعلان اینکه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این دانشگاه را مبادی اصلی صنایع خلاق معرفی کرده است، اضافه کرد: هم اکنون این دانشگاه ۵ مرکز نوآوری در کل کشور دارد که به ۱۰ مرکز ارتقا خواهد یافت. همین طور ۴۲ مرکز کانون شکوفایی و خلاقیت در کل کشور توسط این دانشگاه به راه افتاده است.
وی همین طور در ادامه از راه اندازی ۳۰ آزمایشگاه مجازی در نیم سال دوم سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: این ۳۰ آزمایشگاه دروس آزمایشگاهی را به صورت عملی به دانشجویان عرضه خواهند داد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای همین طور اعلام نمود: سال جاری برای نخستین بار مرکز نوآوری مد و لباس کشور در دانشکده شریعتی دانشگاه فنی و حرفه ای در تهران راه اندازی می شود.
جهانشاهی درباره بودجه پژوهشی سال آینده دانشگاه هم اشاره کرد: در صدد هستیم این بودجه را به صد درصد افزایش دهیم.
یعقوب دادگر مدیرکل پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه ای هم در نشست خبری که بعداز ظهر امروز در سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: سال جاری ۴۹۷ طرح پژوهشی توسط اساتید این دانشگاه عرضه شده که در مرحله داوری است.
مدیر کل امور پژوهش و فناوری دانشگاه افزود: هم اکنون در ۲ فاز ۹ آزمایشگاه در ۶ استان به وجود آورده ایم که در فاز یک ۸ آزمایشگاه در ۵ استان، در فاز ۲ یک آزمایشگاه در همدان به وجود آمد در فاز سوم هم ۳ الی ۴ آزمایشگاه ایجاد خواهد شد.
وی اشاره کرد: سال جاری ۲۸۳ محصول و دستاورد را در هفته پژوهش عرضه کردیم و الان ۶ محصول در مرحله تجاری سازی قرار دارند همین طور باید بگویم سال آینده به ۴۰۰ محصول و دستاورد خواهیم رسید.
وی اشاره کرد: از طرفی باید بگویم ۳۱۳ صنعت خلاق را در کل کشور راه اندازی کردیم.


منبع:

1399/12/03
23:12:45
0.0 / 5
905
تگهای خبر: آموزش , دكتر , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴