قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سرپرست پارك علم و فناوری دانشگاه آزاد تاكید كرد؛

مأموریت جدی دانشگاه آزاد برای حل نیازهای فناورانه هر منطقه

مأموریت جدی دانشگاه آزاد برای حل نیازهای فناورانه هر منطقه

به گزارش قائم سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: توسعه اکوسیستمی برای حل نیازهای فناورانه هر منطقه مأموریت جدی دانشگاه آزاد اسلامی است.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد، روح الله دهقانی فیروزآبادی در نشست رؤسای پارک های علم و فناوری اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی قریب به ۴۰۰ واحد دانشگاهی در نقاط مختلف کشور دارد و بر این اساس مأموریت متفاوتی را تحت عنوان کمک به توسعه منطقه ای و حل مشکلات و نیازهای مردم تعریف کرده است.
وی با تاکید بر اینکه توسعه اکوسیستمی برای حل نیازهای فناورانه هر منطقه مأموریت جدی دانشگاه آزاد اسلامی است، عنوان کرد: این دانشگاه به علت حضور در مناطق مختلف کشور و همینطور تعامل سازنده مسؤلان دانشگاهی با مسؤلان شهری به جد پیگیر نیازهای مردم در حوزه فناوری است.
دهقانی فیروزآبادی با اشاره به اینکه در بیشتر از ۳۰ واحد دانشگاه آزاد اسلامی سرای نوآوری بوجود آمده است، اضافه کرد: سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی تلفیقی از شتاب دهنده ها، مراکز رشد و پردیس شرکتهای فناور است که به صورت تخصصی شکل می گیرد. سراهای نوآوری کیف و کفش چرم، مبل و منبت، کاشی و … از نمونه های سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور است.
سرپرست پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: ۲۲ هیأت ارزیابی بر پایه اساتید فناور دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شده است که وظیفه ارزیابی و بررسی طرح های کلان پیشنهاد شده به دانشگاه آزاد اسلامی را برعهده دارند.
وی از شکل گیری و صدور مجوزهای لازم صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی اطلاع داد و اضافه کرد: این صندوق تا شهریورماه ۱۴۰۰ حداقل باید دارای سرمایه ۲۵۰ میلیارد تومانی باشد که بتواند بعنوان یک المان پشتیبانی کننده عمل کند.
دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: نگرش دانشگاه آزاد اسلامی را ملی کردیم و ارتباطات بسیار خوبی بین سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های دولتی حاکم است.
وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی باید بتواند بستر و میزبانی برای کل اکوسیستم فناوری شهرها و استان های مختلف کشور باشد که این مورد اساسا سبب رشد و ارتقای فناوری کشور هم خواهد شد.


منبع:

1399/12/22
13:13:35
0.0 / 5
1110
تگهای خبر: اسلام , اسلامی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵