قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
سرپرست دانشگاه امیركبیر:

دانشگاه امیرکبیر در فناوری های پرپتانسیل پیش قدم می شود

دانشگاه امیرکبیر در فناوری های پرپتانسیل پیش قدم می شود

قائم: سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: دانشگاه امیرکبیر باید در زمینه فناوری های پر پتانسیل پیش قدم شود و تلاش نماییم در این راستا اساتید را بسیج نماییم.به گزارش قائم به نقل از مهر، سید حسن قدسی پور در مراسم معارفه خود بعنوان سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر که امروز با حضور وزیر علوم در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، عنوان کرد: بستر اصلی توسعه فناوری ها نوظهور مانند نانو و بایو، دانشگاه است؛ اگر بخواهیم روی این فناوری ها کار نماییم باید دانشگاه ها همچون صنعتی امیرکبیر پیش قدم باشد.
سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: زندگی روزمره مردم به این فناوری ها گره خورده و اگر بخواهیم کاری نماییم باید روی فناوری های بالغ متمرکز شویم تا در توسعه اقتصادی اثر بگذارد.
وی افزود: فناوری های پر پتانسیل احصا شده همچون نفت خودرو و آی تی و... است و حتما دانشگاه امیرکبیر در زمینه فناوری های پر پتانسیل باید پیش قدم شود و باید تلاش نماییم در این راستا اساتید را بسیج نماییم تا در رشد اقتصادی و کمک به محرومین اثرگذار باشیم.
قدسی پور با اشاره به اینکه ۴۷ طرح کلان ملی تعریف شد، اظهار داشت: برخی از طرح های ملی به دانشگاه امیرکبیر واگذار شد اما پیشرفت برخی طرح ها یا کند شد و یا برخی طرح ها متوقف گردید.
وی افزود: به صورت مثال مقرر است قطار تندرویی با سرعت بالای ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت ساخته شود که با تکمیل این طرح بزودی این تکنولوژی جای هواپیما را می گیرد. امیدواریم همگی بتوانیم دست به دست هم دهیم به جامعه اسلامی در این جهت کمک شایسته ای نماییم.


منبع:

1400/07/15
12:47:42
5.0 / 5
778
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱