قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
برای تدوین مدل كسب و كار در روستاها؛

۴۰ دانشجوی امیركبیر به یكی از مناطق محروم اعزام شدند

۴۰ دانشجوی امیركبیر به یكی از مناطق محروم اعزام شدند

به گزارش قائم با هدف تدوین مدل كسب و كار در روستاها و ایجاد استقلال پایدار ۴۰ نفر از دانشجویان دانشكده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیركبیر به منطقه خواف یكی از مناطق محروم كشور اعزام شدند.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه امیركبیر، هدف از اعزام این گروه از دانشجویان به روستاهای خواف ایجاد اقتصاد هوشمند دانشی، ایجاد استقلال پایدار در جهت توسعه پایدار روستایی كشور، بررسی پتانسیل های هر روستا و یافتن فرصت های اشتغال و كارآفرینی، تدوین مدل كسب و كار در روستاها و تامین سرمایه جهت راه اندازی اشتغال از راه مشاركت جمعی است.
در این سفر ۵ روزه، ۴۰ نفر از دانشجویان دانشكده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیركبیر به سرپرستی داوود فدایی عضو هیات علمی دانشكده مهندسی صنایع به ۲۴ روستای خواف اعزام شدند.
هر دو دانشجو به یك روستا اعزام شدند و برخی دانشجویان خود مبادرت به سرمایه گذاری و كسب و كار در روستاهای مربوطه كردند. این نخستین سفر است و این طرح مقرر است همچنان ادامه داشته باشد.
فدایی سرپرست این گروه در مورد این اقدام اظهار داشت: در دانشگاه عشق به خدمت را آموختیم تا دانشجو را به صحنه عمل بیاوریم، دانشجو در صحنه عمل متوجه شد كه احتیاج به سلاح علم دارد و خود جویای علم شد تا نامش به درستی دانشجو شود.

1398/09/11
23:25:27
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴