قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

آماده باش مدیریت بحران استان تهران به دنبال اخطار نارنجی آلودگی هوا

آماده باش مدیریت بحران استان تهران به دنبال اخطار نارنجی آلودگی هوا

قائم: به گزارش قائم، مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ضمن اشاره به اعلام هواشناسی در خصوص ادامه پایداری نسبی جو از تشدید آلودگی هوا در پایتخت اطلاع داد و اظهار داشت: مدیریت بحران در آماده باش کامل است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، حامد یزدی مهر امروز جمعه با اشاره به اینکه پایداری هوا طبق اعلام سازمان هواشناسی از فردا شنبه هشتم بهمن ماه تا روز یکشنبه نهم بهمن ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: منطقه اثر این پدیده در اسلامشهر، بهارستان، پاکدشت، پیشوا، قدس، ری، شهریار، رباط کریم، قرچک، ملارد، ورامین و جنوب شهرستان شمیرانات پیشبینی شده است که سفارش مدیریت بحران به مردم این مناطق اینست که از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کرده و از ورزش در فضای باز بپرهیزند.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با تکیه بر این که مایعات بخصوص مصرف شیر کمک می نماید آلاینده ها صدمه کمتری به بدن بزنند اظهار داشت: استفاده از ماسک برای کسانی که باید در محیط بیرون تردد داشته باشند، ضروریست.
ایشان در ادامه به بیماران قلبی و تنفسی و مبتلایان به آسم هم سفارش کرد که در شرایط آلودگی هوا، افراد دارای بیماری زمینه ای، کودکان و سالمندان در فضاهای باز فعالیت نکنند.
یزدی مهر در ادامه با تکیه بر مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک بیان نمود: همواره استفاده از وسایل نقلیه عمومی، تنظیم و بررسی دقیق کاتالیزورها و حسگرهای اکسیژن هوا در خودرو ها، بهره گیری بیشتر از فضای سبز و درختکاری و کاهش سوخت های آلاینده برای کاهش آلودگی هوا مورد سفارش است.
منبع:

1401/11/07
18:34:50
5.0 / 5
408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳