قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

کرونا در جهان ژاپن همچنان در صدر آمار روزانه مبتلاشدن و مرگ

کرونا در جهان ژاپن همچنان در صدر آمار روزانه مبتلاشدن و مرگ

قائم: بنابر تازه ترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-19 در دنیا تا حالا به 675 میلیون و 844 هزار و 985 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 767 هزار و 996 بیمار نیز تایید شده است.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، برمبنای آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی "ورلداُمتر"، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۱۲۸۴ نفر را گرفته است همین طور در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۹ هزار و ۸۰۴ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا ظهر امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع فوت شدگان ۱ آمریکا ۱۰۴، ۳۹۳، ۴۶۴ ۱، ۱۳۵، ۳۴۱ ۲ هند ۴۴، ۶۸۳، ۱۲۲ ۵۳۰، ۷۴۱ ۳ فرانسه ۳۹، ۵۳۳، ۳۲۳ ۱۶۴، ۲۸۶ ۴ آلمان ۳۷، ۸۱۰، ۱۴۷ ۱۶۶، ۰۱۶ ۵ برزیل ۳۶، ۸۵۷، ۹۱۶ ۶۹۷، ۲۴۸ ۶ ژاپن ۳۲، ۶۷۳، ۶۶۵ ۶۹، ۰۳۳ ۷ کره جنوبی ۳۰، ۲۲۸، ۸۸۹ ۳۳، ۵۵۲ ۸ ایتالیا ۲۵، ۴۵۳، ۷۸۹ ۱۸۶، ۸۳۳ ۹ انگلیس ۲۴، ۲۷۴، ۳۶۱ ۲۰۴، ۱۷۱ ۱۰ روسیه ۲۱، ۹۷۷، ۶۵۳ ۳۹۵، ۱۹۴ بر طبق این آمار، ژاپن در شبانه روز گذشته همچنان بالاترین نرخ مبتلاشدن و فوتی را در میان سایر کشورها گزارش کرده است.
آمریکا همین طور با بیش از ۱۰۴ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد. دو کشور برزیل و هند بعد از ایالات متحده نیز بالاترین نرخ مرگ های کرونائی در جهان را تا حالا گزارش کرده اند.
در اروپا همین طور فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۵ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در بین کشورهای اروپایی دارد.
همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۴ هزار و ۵۵۱ مورد مبتلاشدن و ۱۴۴ هزار و ۷۵۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.
منبع:

1401/11/14
16:46:17
5.0 / 5
329
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم