قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

عذرخواهی شهرداری تهران از شهروندان برای روز و شب برفی پایتخت

عذرخواهی شهرداری تهران از شهروندان برای روز و شب برفی پایتخت

به گزارش قائم، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با پرداختن به مشکلات به وجود آمده برای شهروندان در پی بارش برف روز گذشته در پایتخت، اظهار داشت: از مردم به سبب مشکلات پیش آمده عذرخواهی می نماییم.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، علیرضا جعفری در این زمینه اظهار داشت: حجم بالای برف و میزان بالای تردد خودرو ها در معابر منجر به بروز مشکلاتی برای مردم شد که متاسفانه به رغم فعالیت ده ها هزار نیروی خدماتی و ماشین آلات و تجهیزات برف روبی نشد تا تسهیل صددرصدی تردد را فراهم آوریم.
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با بیان این که در معابر منطقه ۲ و ۵ مشکل تردد وجود داشت، اشاره کرد: همین روند سبب شد که مشکلاتی برای شهروندان ایجاد شود که ما از مردم عذرخواهی می نماییم.
وی افزود: برف روبی و برف تکانی از بامداد روز گذشته تا پاسی از شب ادامه داشت و سپس یخ زدایی شروع شد و تا بامداد امروز ادامه پیدا کرد. نیروهای ما ۲۴ ساعت گذشته را در سطح معابر مشغول خدمات رسانی بوده اند تا برای امروز بامداد مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود.
جعفری اشاره کرد: ما دنبال بهانه جویی نیستیم اما حجم برف سنگین و تردد در معابر زیاد بود؛ با توجه به این که بارش برف روز پنجشنبه صورت گرفت و سه روز تعطیلی داشتیم برخی شهروندان جهت استفاده از نشاط به وجود آمده از بارش برف در معابر تردد و یا قصد خروج از شهر را داشتند و همین ترافیک سنگینی را ایجاد کرد که با وجود هماهنگی با پلیس راهور، باز هم متأسفانه مشکلاتی به وجود آمد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون هیچ یک از معابر اصلی تهران یخ زدگی ندارند، درباره ی دسترسی مردم به کیسه های شن در سطح شهر، تصریح کرد: در مواردی با بارش برف برخی شهروندان با مراجعه به مخازن، از کیسه ها برای محوطه های حیاط ساختمانشان یا حتی بازگشایی معابر جنبی استفاده می نمایند که منجر به خالی شدن برخی مخازن می شود که البته معتقدیم باید جهت استفاده سایر شهروندان، شارژ مخازن سریع تر صورت بگیرد.
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران با اعلان اینکه در ۳ هزار نقطه در شهر، مخزن دپوی شن مخصوص به کار گرفته شد، اظهار داشت: هنوز هم مخازن در معابر وجود دارد که البته برخی از آنها به سبب استفاده خالی می شود اما ظرفیت تعداد زیادی نیز تکمیل است؛ ما مجدداً مخازن خالی را شارژ خواهیم کرد که مشکلی برای شهروندان در بارش های احتمالی پیش نیاید.
وی با تأکید بر این که شارژ مخازن همزمان با بارش ها به انجام می رسد، اشاره کرد: وقتی اعلام می نماییم ۱۰ هزار نفر نیروی خدمات شهری در سطح شهر خدمات رسانی می کنند، تمام این افراد شن پاشی انجام نمی دهند؛ بلکه تعدادی نیز با هدایت معاونین خدمات شهری مناطق نسبت به شارژ مخازن اقدام می کنند.
طبق گزارش سایت شهر، جعفری در آخر باردیگر اشاره کرد: به رغم کوشش های صورت گرفته، متأسفیم که برای شهروندان در روز گذشته مشکل به وجود آمد و از این بابت از مردم عذرخواهی می نماییم.

/


1401/11/21
12:15:04
5.0 / 5
334
تگهای خبر: جشن , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴