قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران:

دو داروی ضروری به بسته خدمتی بیماران CF و سرطانی افزوده شد

دو داروی ضروری به بسته خدمتی بیماران CF و سرطانی افزوده شد

قائم: معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، از افزودن دو داروی ضروری بسته دارویی بیماران مبتلا به سیستیک فیبروزیس و سرطان در صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج آگاهی داد.


دکتر مهدی رضایی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در امتداد ارائه خدمات به بیماران خاص و صعب العلاج از فروردین ماه سال جاری دو داروی ضروری بسته دارویی بیماران مبتلا به سیستیک فیبروزیس و سرطان افزوده شده است.
وی ادامه داد: برای بیماران مبتلا به سرطان داروی "پمبرولیزوماب" که راهنمای تجویز آن در بهمن ماه سال قبل توسط معاونت درمان وزارت بهداشت به سازمان های بیمه گر ابلاغ گردیده است، به بسته خدمتی این بیماران اضافه و در سامانه سازمان نیز با سهم ۷۰ درصد از محل صندوق صعب العلاج برای بیماران دارای نشان سرطان لحاظ شده است.
رضایی با اشاره به این که قبل از این حدود ۲۰۰ قلم دز دارو شامل داروهای شیمی درمانی و حمایتی در بسته این بیماران لحاظ و درحال اجرا بوده است، اشاره کرد: هزینه های دارویی درمان سرطان اولین رتبه را بین هزینه های دارویی بیماریهای مشمول صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج به خود اختصاص داده است.
بیشتر بخوانید:
تخصیص ناقص بودجه صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج در ۱۴۰۱/ نیاز ۱۵هزار میلیاردی برای امسال وی اشاره کرد: بیماران مبتلا به "سیستیک فیبروزیس" مبتنی بر نشان دار شدن در سامانه های الکترونیک سازمان بیمه سلامت، بسته خدمات دارویی خودرا از محل صندوق صعب العلاج دریافت می کنند، قبل از این ۱۴ قلم دز دارو در بسته این بیماران لحاظ شده بود که هم اکنون باتوجه به اعلام قیمت "دورناز آلفا" در فروردین ماه توسط سازمان غذا و دارو، این دارو نیز برمبنای بسته ابلاغی معاونت درمان وزارت بهداشت به بسته دارویی این بیماران اضافه شده است.
رضایی افزود: تا کنون سهم هزینه داروی بیماران "سیستیک فیبروزیس" از کل هزینه های پرداختی این بیماران از محل صندوق بیماران صعب العلاج ۹۱ درصد است و باتوجه به هزینه قابل توجه داروی "دورناز آلفا" انتظار می رود با پوشش ۷۰ درصد از هزینه های آن از طرف صندوق بیماریهای خاص و صعب العلاج و افزایش سطح دسترسی بیماران به داروی مذکور، ارتقا پروسه درمان بیمه شدگان مبتلا به سیستیک فیبروزیس را شاهد باشیم.1402/01/27
09:52:45
5.0 / 5
352
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , خدمات , دكتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان قائم