قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مسئول قرارگاه نجف شهرداری تهران عنوان كرد

جمع آوری روزانه ۸۰ تن زباله در نجف

جمع آوری روزانه ۸۰ تن زباله در نجف

به گزارش قائم، مسئول قرارگاه نجف شهرداری تهران اظهار داشت: روزانه ۷۵ تا۸۰ تن زباله توسط پاکبان های شهرداری منطقه ۱۷ تهران جمع آوری و از شهر نجف خارج می شود.


به گزارش قائم به نقل از ایسنا، رضا سیفی سرپرست شهرداری منطقه ۱۷ شهرداری تهران با تاکید بر این که سال جاری توفیق شد همکاران ما در منطقه ۱۷ شهرداری تهران مسئولیت قرارگاه نجف اشرف را در اربعین بر عهده بگیرند که خدا را از این بابت شاکر هستیم، اضافه کرد: مهم ترین مبحث ما در قرارگاه نجف که به درخواست عتبه علویه و شهرداری نجف انجام شد، مبحث خدمات شهری و نظافت خیابان ها و محورهای منتهی به حرم امیرالمؤمنین(ع) بود. با عنایت به حجم زیاد زائر و تولید زباله یکی از مأموریت های اصلی ما در قرارگاه نجف نظافت و رفت و روب است.
وی ضمن اشاره به این که مراسم اربعین و شلوغی نجف از آغاز ماه صفر شروع شده، افزود: درخواست عتبه علویه از شهرداری تهران حضور نیروهای خدوم شهرداری از آغاز ماه صفر در نجف بود و حدود ۵۰ نفر از نیروهای خدوم پاک بان شهرداری منطقه ۱۷ از پنجم ماه صفر به شهر نجف اعزام و کار خویش را شروع کردند. همینطور گروههای دیگری در تاریخ های مختلف اعزام شدند؛ به صورتی که مجموعا ۳۰۸ پاکبان مستقر در شهر نجف داریم که در محورهای مختلف مشغول خدمت رسانی به زائرین هستند.
مسئول قرارگاه نجف شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در منطقه پیرامون حرم حضرت علی(ع) ۹ایستگاه موقعیت یابی شده و پاکبان های عزیز در این نقاط شیفت بندی شده اند و ماشین هایی را مستقر کردیم تا وقتی حجم زباله زیاد شد، تخلیه نماییم.
سیفی ضمن اشاره به این که سال جاری برای نخستین بار تعداد ماشین آلات و تجهیزات بیشتر از آن چیزی که پیشبینی می شود بوده است، اظهار داشت: طبق همکاری و تعاملی که با شهرداری های شهر های نجف، بغداد، مشهد و کرج داشتیم ۱۳دستگاه خودرو در اختیار همکاران است که به پاکبان ها برای تخلیه زباله از شهر نجف کمک می کنند.
طبق گزارش سایت شهر، به نقل از ایشان، در ایام ابتدائی جمع آوری زباله، حجم ۱۵تا۲۰ تن زباله در شهر نجف پیشبینی شده بود، اما در این ایام که شهر نجف شلوغ است روزانه ۷۵ تا۸۰تن زباله توسط همکاران ما در شهرداری تهران جمع آوری و از شهر نجف خارج می شود. یک اتفاق جدید که سال جاری صورت گرفت هم این بود که پلاستیک های جمع آوری زباله در مسیرهای منتهی حرم برروی تیرهای چراغ برق نصب شده بود تا مردم زباله را در آنجا قرار دهند و به شکلی فرهنگ سازی در راه جمع آوری زباله انجام شد.
1402/06/10
18:35:02
5.0 / 5
293
تگهای خبر: اربعین , خدمات , دستگاه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴