قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
طهرانچی خبر داد؛

ترم آینده تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی

ترم آینده تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی

به گزارش قائم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: ترم تحصیلی آینده دانشگاه به صورت تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی خواهد بود.به گزارش قائم به نقل از دانشگاه آزاد، محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی با اشاره به اینکه در سامانه پایش آزاد، ۲۷ برنامه بارگذاری شده که بیشتر از ۱۶ هزار زمینه پژوهشی دارد، اظهار داشت: تاکنون ۷۰۴ پروپوزال کارشناسی ارشد و ۱۸۵ پروپوزال دکتری در حال انجام می باشد. استان مرکزی با دارا بودن صنایع بزرگ، پتانسیل بالایی در تعریف نظام موضوعات دارد و باید بیشتر از گذشته در این حوزه فعالیت کند.
وی با اشاره به برگزاری جلسه دانشگاه آزاد اسلامی با شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تصریح کرد: در این نشست خیلی از مشکلات و چالش ها حل و مصوب شد. همینطور در این شورا، گزارشی از سامانه پژوهشیار دانشگاه عرضه شد که مورد استقبال قرار گرفت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه در سامانه پژوهشیار، ۱۵۸ هزار کنشگر در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: این سامانه یکی از سرمایه های اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است که باید تمام تلاش خویش را برای ارتقا و استفاده از آن به کار برد. استان مرکزی هم به علت صنعتی بودن، می تواند فعالیتهای مثمر ثمری در این سامانه داشته باشد. با فعال شدن سامانه پژوهشیار، در واقع بستر فعالیتهای شبکه ای فراهم شده و لازم است واحدهای دانشگاهی در این بستر، برنامه علمی داشته باشند.
ارائه پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان به هیأت امنای دانشگاه
طهرانچی در ادامه با اشاره به اینکه پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی برای سالجاری به هیأت امنای دانشگاه عرضه شده، اظهار داشت: کشور در شرایط اقتصادی نامطلوبی قرار دارد و لازم است که چند برنامه ازجمله متناسب سازی نسبت استاد به دانشجو، ترکیب هیأت علمی مؤثر در هر استان و… در دانشگاه اجرا شود تا در یک فرایند منطقی، شرایط افزایش حقوق به صورت معقول فراهم گردد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: لازم و ضروریست که با یک رقم منطقی، روند بازخرید پرسنل ادامه داشته باشد.
طهرانچی با تاکید بر ضرورت ایجاد فرآیندهایی برای افزایش حقوق در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: در فرایند جدید، افزایش حقوق ها، باید برپایه میزان اثربخشی، درآمدزایی و تحول آفرینی پرسنل صورت گیرد و اگر کسی در افزایش درآمد دانشگاه نقشی داشت، حقوق بیشتری دریافت کند.
وی با تاکید بر اهمیت نیروی انسانی در هر سازمان، اظهار داشت: این مورد در دانشگاه آزاد اسلامی هم بسیار حائز اهمیت می باشد و تمام تلاش ما برای رضایت کارکنان و بازنشستگان است. در این راستا، پرداخت معوقات پاداش بازنشستگان در اولویت است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: تلاش کل مجموعه، ارتقای برند و کیفیت دانشگاه آزاد اسلامی در تمامی زمینه هاست؛ همانگونه که در آموزش مجازی بسیار موفق عمل کردیم.
ترم آینده؛ تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اینکه در شرایط شیوع بیماری کرونا به ناچار به آموزش مجازی روی آوردیم، اظهار داشت: امروز آموزش عالی در شرایطی قرار دارد که سال قبل اینگونه نبود. این فضا دیگر به گذشته بر نمی گردد. ازاین رو باید به این واقعیت توجه داشته باشیم و خویش را با شرایط و تحولات جدید وفق دهیم، چون که عرضه خدمت در دوران بحران سبب بقای سازمان هاست.
وی افزود: برگزاری کلاس های مجازی، تجربه ای بود تا اساتید و دانشجویان با محیط آموزش مجازی آشنا گردند. شروع ترم آینده به صورت حضوری و ادامه آن به صورت مجازی خواهد بود. با عنایت به این که خطر انتشار کرونا همچنان باقی است، ترم آینده در واقع تلفیقی از آموزش حضوری و مجازی خواهد بود.
جزئیات برگزاری ترم آینده در دانشگاه آزاد اسلامی
وی با تاکید بر اینکه برنامه ریزی برای ترم آینده دانشگاه آزاد اسلامی باید جدید و منعطف باشد، تصریح کرد: یکی از برنامه ها برای ترم آینده این است که یک ماه اول ترم به صورت فشرده به کلاس های عملی اختصاص پیدا کند. در این خصوص آیین نامه و بخشنامه های کلی به استان ها ابلاغ می شود و تصمیم گیری درمورد جزئیات و روش اجرای آنها، به استان ها واگذار می شود.
طهرانچی افزود: تابستان فرصت مناسبی است که واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دوره های آموزش تکمیلی آشنایی با محیط آموزش مجازی برای اساتید برگزار کنند. انتظار ما از اساتید، خلق ارزش افزوده در آموزش های غیرحضوری است و برای این کار نیازمند طراحی یک نظام جدید آموزشی هستیم، چون که کرونا پارادایم های ذهنی ما را به نحوی تغییر داد که هیچ وقت به آن فکر نمی کردیم، اما همکاران خوب ما در دانشگاه آزاد اسلامی به صورت شایسته خویش را با شرایط وفق دادند و در بستر مناسبی که در این دانشگاه به وجود آمد، آموزش مجازی با مشارکت اساتید و دانشجویان به خوبی پیاده شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ضرورت بازتعریف وظایف و اختیارات بخش های مختلف واحدهای دانشگاهی، اظهار داشت: در ماه های اخیر با شرایطی مواجه شدیم که نحوه فعالیت ها در قسمت های مختلف دانشگاه تغییر یافت. بعنوان مثال معاونان دانشجویی که پیش از این مسئولیت خوابگاه، سلف و امور دانشجویی را برعهده داشتند، هم اکنون با عنایت به این که این قسمت ها غیرفعال شده و به دانشجویان خدماتی در زمینه سلف و خوابگاه عرضه نمی گردد، وظایف مربوط به آنان هم بازتعریف خواهد شد.
وی در انتها تصریح کرد: حفظ کیان دانشگاه، ارتقای علمی و گسترش فضای انقلابی، سه مطالبه مقام معظم رهبری از دانشگاه آزاد اسلامی است که در رأس برنامه ها و اولویت های مدیران و مسؤلان این دانشگاه قرار دارد و واحدها هم باید در تحقق آن، همکاری داشته باشند.
در ادامه این جلسه، دکتر حسین کلانتری خلیل آباد سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی و واحد اراک، ضمن عرضه گزارشی از برگزاری موفقیت آمیز کلاس های مجازی و توضیحاتی درخصصوص برگزاری امتحانات آخر ترم دانشگاه آزاد اسلامی استان، اظهار داشت: به صورت کلی ۶۸۹ آزمون در واحد اراک برگزار گردید. بیشتر از ۱۱ هزار دانشجو در واحد اراک در امتحانات آخر ترم حضور داشتند.
وی با اشاره به فعالیتهای دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فناوری و نوآوری، تصریح کرد: بازار فناوری با ۶ سرا در واحد اراک تعریف شده است. ۷ مرکز رشد در استان شامل ۲ مرکز رشد در واحد اراک، واحدهای خمین، ساوه، نراق، تفرش و آشتیان فعالیت دارند. همینطور ۲۴ هسته و واحد فن آور در اراک فعالیت می نمایند.
گفتنی است، مواردی همچون عرضه ۷ راهکار برای جذب دانشجو، بورسیه تحصیلی (عادی و ممتاز)، هدایت تحصیلی، عرضه پیشنهاد ادامه فعالیت سه واحد اراک، ساوه و خمین بعنوان واحد دانشگاهی و ادامه همکاری واحدهای کوچک و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بعنوان «سرا»، عرضه گزارش تفصیلی از بیماری های ریشه خیار و بحث های بیولوژیکی در رابطه با آن که برعهده واحد اراک گذاشته شد، عرضه آمار کلاس های مجازی و… در این نشست عنوان شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


منبع:

1399/04/10
23:40:25
5.0 / 5
2408
تگهای خبر: آموزش , اسلام , اسلامی , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳