قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

رونمایی از تابلویی تامل برانگیز با سوژه شهادت حضرت علی اصغر (ع)

رونمایی از تابلویی تامل برانگیز با سوژه شهادت حضرت علی اصغر (ع)

قائم: تابلوی نقاشی كودكان عاشورایی اثر مهدی فرخی هم زمان با «هفته ملی كودك» در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان تهران رونمایی می شود.


به گزارش قائم به نقل از خبر آنلاین، آیین رونمایی از این تابلو با عنوان «رستاخیز زیبایی» اثر مهدی فرخی با سوژه شهادت حضرت علی اصغر(ع) مقرر است ساعت ۱۵ تا ۱۷ روز شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ در نگارخانه شهید محمد طه اقدامی در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون اجرا شود. بگفته این هنرمند تابلو تصویرسازی «رستاخیز زیبایی» اثری سه تكه ای در ابعاد۳۵۰*۱۵۰ سانتی متر با تكنیك اكریلیك روی بوم خلق شده است. مهدی فرخی اظهار داشت: در این اثر به شكلی كه برای كودكان تامل برانگیز باشد و ایجاد تفكر كند از روایت گری پرهیز شده و به شكلی مفهومی و نمادین به واقعه شهادت حضرت علی اصغر(ع) پرداخته شده است.
به قول وی طاووس كه در هنر ایرانی به معنای تمامیت پاكی ها و خوبی هاست و در زمره پرندگان بهشتی است و زیبایی ها را جلوه می كند در پشت سر امام حسین(ع) تصویر شده است و صحنه ای را روایت می كند كه امام حسین(ع) بعد از شهادت حضرت علی اصغر(ع) خون های فرزند معصوم خودرا به آسمان می افشاند و هیچ خونی به زمین باز نمی گردد. پرهای طاووس در این تابلو نماد خون های نورانی كودك شهید كربلاست كه در آسمان اثر جلوه گر شده است و در دستان فرشته ها قرار گرفته است. وی توضیح داد: در دو اثر و حاشیه تابلو مركزی دو سرو لاله گون تصویر شده است كه در تابلو سمت راست نشان دست حضرت ابوالفضل و در تابلو سمت چپ گهواره حضرت علی اصغر(ع) تصویر شده است. برنامه های هفته ملی كودك در سال ۱۳۹۸ روزهای ۱۳ تا ۱۹ مهر در تهران و سراسر كشور از طرف كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و با مشاركت سازمان ها و نهادهای مختلف انجام می شود. ۲۴۱۲۴۱


منبع:

1398/07/13
22:27:12
5.0 / 5
4928
تگهای خبر: امام , دین , شهادت , عاشورا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان قائم