قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت
مسئول مركز بسیج اساتید حوزه:

مشكل امروز كشور وابستگی فكری برخی افراد به خارج از كشور است

مشكل امروز كشور وابستگی فكری برخی افراد به خارج از كشور است

مسئول مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه اظهار داشت: مشکل اصلی امروز کشور عدم فهم صحیح مشکلات برخی مسئولین و وابستگی فکری خارج از کشور است.به گزارش قائم به نقل از مهر، حجت الاسلام نبوی چهارشنبه شب در سلسله نشست های بصیرت افزایی با مبحث «گام دوم انقلاب اسلامی» که در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، به مبحث بیانیه گام دوم انقلاب و حال و هوای صدور این بیانیه پرداخت و اظهار داشت: سه سرویس اطلاعاتی سیا، موساد و انگلیس پنج سال برنامه ریزی کردند که انقلاب اسلامی ایران به چهل سالگی نرسد و زمان هایی را هم برای آخر این انقلاب اعلام کردند؛ مردم هم از عملکرد دولت و کاستی ها عصبانی بودند و همین مسائل سبب می شد که این شیاطین با رسانه های قوی، تبلیغات گسترده ای را ضد نظام به راه انداخته تا ناامیدی از انقلاب را گسترش دهند اما با پشتیبانی قوی رهبر معظم انقلاب از برنامه بیست ساله جمهوری اسلامی ایران، شوک سیاسی به تفکرات و برنامه های آنان وارد شد.
مسؤول مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه ضمن اشاره به صدور بیانیه گام دوم انقلاب آنرا شوک دوم به دشمن دانست و اظهار داشت: بیانیه گام دوم روحیه ی امید را در نیروهای حزب اللهی و ناامیدی مفرطی را در دشمنان نظام ایجاد کرد و مقام معظم رهبری انصافاً برای این بیانیه وقت زیادی گذاشتند و مزایای ۴۰ سال اول انقلاب به خوبی در آن بیان شده است.
حجت الاسلام نبوی اضافه کرد: یأس و ناامیدی مردم، برنامه ریزی فراوان دشمن و تبلیغات گسترده سه مساله ای بود که پیش از صدور بیانیه گام دوم انقلاب وجود داشت اما رهبر معظم انقلاب در این شرایط با صدور این بیانیه، کل معادلات ذهنی و برنامه ای آنان را بهم ریختند بنابراین وزیر خارجه آمریکا رسماً اعلام می کند که ما گاهی دو سال برنامه ریزی می کردیم اما رهبر ایران با یک ساعت سخنرانی کل برنامه های ما را بهم می ریخت و این جایگاه ولایت فقیه است.
وی ضمن اشاره به مقاومت مردم و به ثمر نشستن انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: همه این نکته را فهمیده اند که ایستادگی ملت ایران برای آنان عزت و اقتدار آفرید و به این جایگاه رسیده اند اما متأسفانه برخی داخلی های ما این مساله را نمی فهمند و عزت ایران را گرفتار خدشه می کنند؛ مشکل اصلی ما عدم فهم برخی داخلی های ماست. مشکل ما در داخل کشور انسان هایی هستند که مغز آنان وابسته به خارج از کشور است؛ اینکه دو تابعیتی ها در کشور مسؤولیت داشته باشند، قابل قبول و فهم نیست و امیدواریم مجلس انقلابی اقدام شایسته ای انجام دهد.
مسؤول مرکز بسیج اساتید و نخبگان حوزه های علمیه با اشاره به اینکه ایران اسلامی با تمام شیطنت ها، همچنان پابرجا مانده و به برکت ولایت فقیه و فرهنگ عاشورا مسیر خویش را ادامه می دهد، اظهار داشت: هیچ کشوری در جهان مانند ایران تجزیه نشده است و حدود دو سوم آن توسط شاهان ایران از این کشور جدا شد. این افراد در مقابل خارجی ها مانند سگ دست آموز بودند و تنها به مردم خود مقتدرانه ظلم می کردند. امروز به برکت انقلاب اسلامی، ایران به کشوری تبدیل گشته که هیچ کسی در دنیا اجازه ندارد در مسائل آن دخالت کند؛ امروز تنها کشوری که کسی حق دیکته به او از خارج کشور را ندارد، ایران اسلامی است و این اقتدار و عزت به برکت انقلاب اسلامی و برکت خون شهدای بزرگ آن است.
سخنران این نشست اضافه کرد: جایگاه روحانیون و طلاب برای گام دوم انقلاب بسیار مهم می باشد و باید برای تبیین آن تلاش کنند و برای تحقق آن برنامه داشته باشند. بعنوان نمونه در عرصه استفاده از محصول با کیفیت داخل، نیازمند فرهنگی هستیم که طلاب می توانند در ترویج آن نقش آفرین باشند.
وی همینطور از زحمات مسؤولان بخصوص در مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه قدردانی نمود و اظهار داشت: قوه قضائیه نسبت به گذشته متفاوت شده است؛ مردم از عملکرد قوه قضائیه در مقابله با مفاسد استقبال می کنند و برخی به همین دلیل، نسبت به انقلاب خوشبین شده اند.

1399/11/23
13:05:04
0.0 / 5
1140
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵