قائم فرهنگ مهدویت
قائم : فرهنگ مهدویت

دانشگاه كالیفرنیا به هكرها 1 14 میلیون دلار باج داد

دانشگاه كالیفرنیا به هكرها 1 14 میلیون دلار باج داد

قائم: مسئولان دانشگاه كالیفرنیا پس از یك حمله باج افزاری به زیرساخت های دیجیتال این دانشگاه مجبور به پرداخت باجی به مبلغ 1.14 میلیون دلار شدند.به گزارش قائم به نقل از بلومبرگ، هکرها با رمزگذاری داده های ذخیره شده بر روی سرورهای دانشکده پزشکی این دانشگاه آنها را غیر قابل دسترس کردند و سپس از دانشگاه خواستند برای قفل گشایی از داده های محبوس شده باج پرداخت کند.
داده های قفل شده مربوط به تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا بر روی ویروس کرونا و راه های مقابله با آن بود و از همین رو دسترسی به این اطلاعات برای پژوهشگران و مسئولان دانشگاه حیاتی بود. بعد از آنکه کوشش های کارشناسان امنیت سایبری دانشگاه و پیمانکاران خارج از دانشگاه برای حل این مشکل به نتیجه نرسید، دانشگاه کالیفرنیا مجبور به پرداخت باج شد.
دانشگاه کالیفرنیا اطلاعیه ای دراین زمینه صادر و تصریح کرده: داده های رمزگذاری شده از اهمیت زیادی برای کارهای دانشگاهی برخوردار بودند و دسترسی به آنها به نفع عموم مردم بود. پس دانشگاه تصمیم سختی گرفت و قسمتی از باج مورد نظر هکرها را پرداخت.
نفوذ هکرها به سرورهای دانشگاه کالیفرنیا در تاریخ اول ژوئن کشف شد و بااینکه پس از شناسایی از تداوم آن جلوگیری شد، اما هکرها موفق شدند باج افزاری به نام نت واکر را برای قفل کردن داده ها بر روی سرورهای دانشگاه ذخیره کنند.
دانشگاه کالیفرنیا مدعی شده ارزش داده های احیا شده بیش از ۱.۱۴ میلیون دلار است و هکرها پس از دریافت پول کلید احیای فایل ها و کپی تمامی اسناد به سرقت رفته را در اختیارشان گذارده اند.


منبع:

1399/04/08
21:06:13
5.0 / 5
2382
تگهای خبر: پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳